Sněhové zpravodajství 21.4.2016

Rakouské Alpy

V současnosti zůstává v Rakousku otevřeno pouze 15 z 56 středisek. Výborné lyžování nabízí ledovcové oblasti, kde na začátku týdne napadl čerstvý sníh. Jedny z nejlepších podmínek aktuálně najdeme ve středisku Kitzbühel (dle sněhového zpravadajství 0/93 cm) a Stubai (10/250 cm), kde v pondělí napadlo více než 40 cm sněhu na horních svazích.

V průběhu pátku a soboty bude oblačno s lehkými dešťovými přeháňkami. V neděli klesnou teploty pod bod mrazu a očekává se slabé sněžení. To bude pokračovat do počátku příštího týdne, prognóza slibuje asi 20 cm nového sněhu.

 

Francouzské Alpy

Nadcházející víkend bude znamenat konec sezony pro mnohé střediska po celé Francii. Stále je k dispozici dobré lyžování díky čerstvému sněhu ze začátku tohoto týdne. Mírné teploty a jarní podmínky panují v mnoha letoviscích, nejlepší lyžování je k dispozici především na horních svazích.

Jedny z nejlepších podmínek nabízí Espace Killy, lehký poprašek sněhu v úterý příjemně osvěžil sjezdovky. V provozu jsou téměř všechny lanovky, které umožňují přístup k obrovskému množství lyžařského terénu.

Před začátkem víkendu se očekává zatažená obloha, v pátek převážně s deštěm. V průběhu soboty začnou teploty klesat a může napadnout nový sníh. Nejvíce sněhu obdrží Chamonix (sněhové zpravodajství udává 0/730 cm) a to více než 30 cm.

 

Švýcarské Alpy

Ve čtvrtek bylo nad většinou švýcarských Alp slunečné nebe, v areálech panují jarní podmínky.

Většina otevřených středisek se soustředí na jihu země. Areál Zermatt (dle sněhového zpravodajství 0/220 cm) má v provozu 22 z 54 lanovek, středisko Nendaz (20/225 cm) má spuštěno 10 z 82 lanovek. Dále na sever nasněžil na začátku týdne nový sníh, jedno z nejlepších lyžování nabízí středisko Andermatt (0/390 cm), především na horních svazích.

V pátek se očekávají bouřky a silný vítr, poté teploty klesnou a může začít sněžit. V Adelboden (0/30 cm) by mělo spadnout kolem 33 cm nového sněhu přes sobotu a neděli.

 

Italské Alpy

V průběhu minulého víkendu bylo uzavřeno mnoho oblastí, aktuálně zůstává v provozu jen hrstka středisek v Itálii. Nejlepší podmínky se v současné době nachází ve vysokohorských střediscích, jako je Cervinia (sněhové zpravodajství hlásí 45/210 cm), kde na začátku týdne napadlo 10 cm nového sněhu a sjezdovky před víkendem se drží ve výborném stavu. V provozu jsou všechny vleky.

V průběhu pátku se začne pohybovat oblačnost, na mnoha místech s deštěm. Během víkendu teploty klesnou a předpovídá se slabé sněžení, především na horních svazích.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk