Sněhové zpravodajství 21.2.2014

Rakouské Alpy

Mnoho rakouských středisek, jako například Galtur (60/120 cm). přivítalo v ranních čtvrtečních hodinách čerstvý sněhový poprašek.

Ve střediscích Lech, Zürs (115/130 cm) a Ischgl převládaly ideální podmínky a také zde napadlo 20 cm nového sněhu. Nicméně v mnoha dalších skiresortech bylo počasí proměnlivé a často tak přinášelo zamračenou oblohu a zhoršenou viditelnost. 21. února hlásilo sněhové zpravodajství sněžení ve všech oblastech.

 

Francouzské Alpy

V úterý se zlepšilo počasí ve všech francouzských střediscích, slunečné počasí poskytovalo perfektní viditelnost. Díky proměnlivému počasí lze očekávat různé sněhové podmínky na sjezdovkách, především měkčí sníh na nižších jižních svazích.

La Rosiere hlásí 25 cm nově napadaného sněhu v noci na čtvrtek a návštěvníky vítá slunečná obloha. Sněhový poprašek uvítalo i středisko St. Gervais.

Nejzřetelnější nárůst sněhu byl zaznamenán ve středisku Le Corbier, které ohlásilo 40 – 60 cm nového sněhu.
Další sníh je pak očekáván v průběhu příštího týdne.

 

Švýcarské Alpy
Ve čtvrtek ve většině švýcarských středisek napadl nový sníh a tak hlásí excelentní podmínky jak pro lyžaře, tak pro snowboardisty. Zpřístupněná je celá oblast St Moritz s výbornou sněhovou základnou.

Níže položené sjezdovky ve Verbieru (80/163cm) byly mírně změklé, ale ve vyšších polohách jsou podmínky bezkonkurenční.

 

Italské Alpy

V Itálii je dle sněhového zpravodajství počasí velmi různorodé. V Dolomitech je již teď velká sněhová pokrývka a nový sníh stále přibývá. Arabba se teď staví zpátky na nohy po tom, co byla téměř pohřbena množstvím čerstvého sněhu začátkem tohoto měsíce. Skvělé lyžařské podmínky jsou hlášeny na všech sjezdovkách.

Níže položené sjezdovky jsou trochu změklé, ale zbytek hor má výborné podmínky.

 

Německé Alpy

Hlavní německá střediska zůstávají ve skvělém stavu. V Garmisch (100/205cm) se lze těšit z 10 cm nového sněhu. Vyhlídky jsou pro německá střediska pozitivní, předpověď hlásí páteční sněžení ve všech důležitých resortech. Víkend by pak měl přinést modrou slunečnou oblohu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk