Sněhové zpravodajství 21.1.2016

Rakouské Alpy

Lyžování ve čtvrtek 21.ledna bylo výborné, se slunečnou oblohou a velmi dobrou sněhovou pokrývkou. Jediný resort, který nehlásí čerstvý sníh z posledního týdne, je Bad Kleinkirchheim (dle sněhového zpravodajství 20/45 cm).

Středisko Damuls/Mellau (85/190 cm) opět obdrželo nejvíce čerstvého sněhu v průběhu posledních pár dnů, během týdne připadlo 55 cm sněhu. O 1 cm méně nasněžilo na ledovci Pitztal (136/194 cm). Letoviska St.Anton (70/160 cm) a St.Christoph (70/160 cm) v regionu Arlberg hlásí 50 cm nového sněhu za uplynulých sedm dní.

Pěkné počasí vydrží po většinu příštího týdne ve většině rakouských středisek, teploty v první polovině příštího týdne mírně porostou. V sobotu 23.ledna se můžou na chvíli objevit mraky a může i lehce sněžit.

 

Francouzské Alpy

Ve čtvrtek 21.ledna bylo převážně slunečno, viditelnost byla vynikající a obrovská sněhová pokrývka umožňuje perfektní lyžování. Dobré terény najdeme i mimo svahy, ale na některých místech není sníh stále usazený, takže je nutná opatrnost. Před tím, než se vydáte mimo sjezdovky, je nutné se informovat na lavinové nebezpečí pro danou oblast.

Středisko Cauterest (sněhové zpravodajství udává 40/150 cm) v Pyrenejích získalo za posledních sedm dnů nejvíce nového sněhu. Převážná část napadla v úterý 19.ledna až na Cretes Lys, který se nachází těsně nad 2400 m. Na úrovni 1500 m v Pont d´Espagne napadlo ve stejný den o 20 cm méně.

Nejsilnější sněžení za uplynulý týden bylo hlášeno ze severních Alp, ze středisek Avoriaz (100/155 cm), Flaine (35/205 cm) a La Rosiere (102/225 cm). V Avoriaz spadlo 60 cm čerstvého sněhu, na ostatních místech je hlášeno 50 cm sněhu.

 

Švýcarské Alpy

Slunce svítilo ve čtvrtek 21.ledna i ve Švýcarsku. Podmínky zůstávají vynikající. Nejlepší lyžování je v současné době ve střediscích na severu, jako je Engelberg (dle sněhového zpravodajství 80/310 cm) a Gstaad (63/210 cm), kde v minulém týdnu připadlo 40 cm čerstvého sněhu.

Dobré počasí bude pokračovat ve většině regionů i v průběhu víkendu. Jedinou výjimkou budou střediska nacházející se ve východní části země, kde se v sobotu očekává lehké sněžení. Teploty se zvýší, budou se držet kolem +5C.

 

Italské Alpy

V Itálii byl čtvrtek slunečný a chladný den, z většiny středisek jsou hlášeny velmi dobré podmínky. Většina lanovek v Dolomitech je v provozu, region Mléčná dráha se snaží spustit ještě více vleků a terénu. Údolí Aosta zůstává v současné době nejlepší oblastí pro zimní sporty.

Podobné počasí jako ve čtvrtek bude panovat i během víkendu, výjimkou jsou Dolomity, které by mohly obdržet několik centimetrů čerstvého sněhu v průběhu soboty. Teploty budou poměrně vysoké, kolem +5C.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk