Sněhové zpravodajství 20.3.2017

Rakouské Alpy

V pondělí 20.března bylo na většině území převážně slunečno, s vysokými teplotami. K tomu vane teplý vítr, který se pohybuje po celé zemi. Sněhová pokrývka od konce minulého týdne klesla asi o 10 cm.

Horní svahy v oblasti Arblerg stále nabízí pěkné lyžování, díky 10 cm čerstvého sněhu, který spadl v St.Anton/ St.Christoph (dle sněhového zpravodajství 60/315 cm) přes víkend. Nedaleký Obergurgl (171/215 cm) těžil z 11 cm nového sněhu, v provozu má všech 12 lanovek.

Naopak v regionu Ski Juwel (30/80 cm) pokrývka výrazně poklesla, v celé oblasti Alpbach, Niederau, Wildschönau bylo v pondělí otevřeno jen 27 z 46 lanovek. Ve Ski Welt (35/45 cm) poklesla sněhová základna asi o 20 cm od minulého pátku a zdá se, že si jarní počasí začíná vybírat svou daň i ve střediscích Ellmau, Scheffau a Söll.

Pro nadcházející týden se očekává proměnlivé počasí se směsicí slunce, oblačnosti, deště a dokonce i bouřky - ty hrozí ve středisích Damüls/ Mellau (90/140 cm). Areály ve vyšší nadmořské výšce se dočkají čerstvého sněhu, na ledovci Hintertux (80/210 cm) může spadnout v úterý kolem 16 cm.

 

Francouzské Alpy

Pondělí 20.března byl pro Francii další krásný a slunečný den. Vysoké teploty a slunečné počasí panují v celé zemi, pro nejlepší lyžování si tedy musíte přivstat. Během dne svahy měknou a povrch je nerovnoměrný.

Jarní podmínky nabízí Portes du Soleil, sjezdovky ve střediscích Morzine (dle sněhového zpravodajství 70/100 cm), Les Gets (30/110 cm) a Chatel (30/80 cm) jsou později odpoledne dosti rozbředlé. Dokonce i svahy v Avoriaz (90/180 cm) rychle měknou. Podobná situace je i ve Flaine (73/285 cm), ačkoli díky nadmořské výšce se sjezdovky drží pevnější. Propojení Faline - Sixt je nyní zavřené.

Měkké a rozbředlé sjezdovky v odpoledních hodinách jsou také v Orcieres (15/210 cm).

V poměrně dobrém stavu se drží horní svahy v oblasti Serre Chevalier (25/150 cm). Sjezdovky v horní části Monetier zůstávají vynikající a drží si firm. Naopak směrem k Chantemerle se kvalita tratí zhoršuje.

 

Švýcarské Alpy

Krásné jarní počasí nabízí na začátku týden Švýcarsko. Mimo sjezdovky najdeme pár možností jen ve výškách nad 2200 m. První polovina týdne bude slunečná, ve středu se objeví oblačnost, která přinese velmi husté sněžení. Kolem Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 20/205 cm) a Zermattu (5/165 cm) se očekává neuvěřitelný metr a půl sněhu! Dále na sever ve středisku Engelberg (20/72 cm) bude sněžit jen mírně.

Vypadá to, že zima ve Švýcarsku ještě neskončila.

 

Italské Alpy

Pondělí v Itálii bylo převážně slunečné. Navzdory jarnímu počasí nabízí mnoho italských letovisek stále skvělé lyžování. Mimo sjezdovky je lyžování velmi omezené, nejlepší podmínky lze nalézt ve středisku Bormio a v okolí Matterhornu.

Sněhové zpravodajství pro tento týden slibuje sněžení. Region Bormio a Matterhorn očekávají přes metr čerstvého sněhu. Slabé sněžení je hlášeno také v jižní části lyžařské oblasti Milky Way.

 

Německé Alpy

Jarní počasí pokračuje, v pondělí bylo navíc mlhavo a deštivo. Sníh na sjezdovkách je mokrý a rozbředlý, začínají se objevovat místa bez sněhu. Počet otevřených lanovek se snižuje, aktuálně je v provozu méně než polovina lanovek a vleků.

Pro další dny je hlášeno smíšené počasí s deštěm, mlhou a bouřkami. Na vyšších místech se může objevit čestvý sníh v následujích 72 hodinách.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk