Sněhové zpravodajství 20.2.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měli v téměř celé oblasti v pondělí 20.února oblačné počasí. Teploty od minulého týdne lehce klesly, a mnoho středisek má dle sněhového zpravodajství čerstvý sníh z víkendu, který příjemně osvěžil sjezdovky.

Region Arlberg má výborné podmínky ve střediscích Lech/Zurs (85/120cm). 20 cm čerstvého sněhu připadlo dle sněhového zpravodajství v pátek, i mimo sjezdovky lze tedy nalézt příjemnou vrstvu prašanu. Blízká střediska St Anton/St Christoph (60/155cm) mají podmínky pro lyžování rovněž dobré, všech 23 lanovek je v provozu.V průběhu tohoto týdne má připadnout další čerstvý sníh.

V regionu Salzburg nabízí středisko Kaprun (60/130cm) skvěle upravené sjezdovky, zatímco v oblasti Ski Welt (60/70cm) byla dle sněhového zpravodajství lehce osvěžená střediska Ellmau, Scheffau a Soll.

Ve většině středisek by mělo v úterý pršet, teploty se budou pohybovat kolem +4C. Ve vyšších střediscích jako Hintertux (70/180cm) by mělo sněžit. Ve středu a ve čtvrtek by mělo být slunečno a oblačno, další vlna sněžení se očekává v pátek 24.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly v pondělí 20.2. příjemné slunečné počasí s proměnlivými sněhovými podmínkami.

Slunce svítilo ve střediscích Portes du Soleil, většina oblasti má stále dobrou sněhovou pokrývku. Nejlepší lyžování nabízí pravděpodobně Avoriaz (90/120cm). Některé sjezdovky jsou lehce ledovaté a tvrdé, je třeba dávat pozor, protože s ohledem na jarní prázdniny je na sjezdovkách velký provoz. Chatel (30/75cm) je rovněž centrem jarních návštěvníků, fronta se tvoří hlavně u lanovky Linga telecabine.

Slunce svítí ve Flaine (63/195cm), kde jsou sjezdovky v dobrém stavu i přes různou kvalitu. Na vrcholcích jsou svahy tvrdé a udusané, zvláště ve stínu, sjezdovky vystavené slunci rychle měknou.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí 20.2. byl další den plný příjemného lyžování pro švýcarské Alpy. Bylo slunečno a příjemná teplota. Sníh na sjezdovkách je dobrý a místy excelentní na čerstvě upravených svazích díky sněžení z pátku a soboty. Ráno je sníh firmový a rychlý, v průběhu dne měkne. Mimo sjezdovky je sněhu málo a většinou je sjetý.

Zítra bude převážně oblačno, dle sněhového zpravodajství se neočekává sněžení. V průběhu týdne bude převážně oblačno. V pátek by mělo sněžit. Dle dlouhodobé předpovědi se očekává ještě jedno sněžení, přesnější informace budou známy po víkendu.

 

Italské Alpy

V pondělí 20.2. bylo v italských Alpách převážně slunečno, místy pouze lehce oblačno v některých střediscích. Podmínky budou v průběhu týdne proměnlivé. V mnoha střediscích je excelentní sníh díky sněhu, který připadl v pátek a v sobotu. Na sjezdovkách je teplo, teplota se pohybuje kolem nuly, takže sníh se udržuje měkký a příjemný, v nižších polohách je více mokrý. Mimo sjezdovky je proměnlivý v celé oblasti italských Alp, nejlepší podmínky nabízí Alagna (10/190cm) v oblasti Monterosa a Cervinia (50/180cm) u vrcholu Matterhorn.

V kontrastu s pondělím slunečným počasím bude zbytek týdne převážně oblačný, střediska na východě mohou očekávat tuto změnu již zítra. V současnosti se dle sněhového zpravodajství neočekává žádné výrazné sněžení. Bližší informace o dlouhodobé předpovědi budou známy po víkendu.

 

Německé Alpy

V pondělí 20.února měla střediska německých Alp oblačno a zhoršenou viditelnost. Jarní podmínky vytvářejí horší podmínky pro lyžování. Sněhové podmínky lze v současnosti popsat jako různé. Teplejší počasí způsobuje měknutí sjezdovek, zní to špatně, avšak měkčí sníh zpomaluje lyžování a více toleruje drobné chyby při lyžování. Mimo sjezdovky je sníh velmi omezený.

Oblačnost a horší podmínky vydrží v průběhu týdne až do pátku. V pátek by mělo dle sněhového zpravodajství sněžit, o víkendu může i pršet.


Sněhové zpravodajství

Alpy budou mít tento týden proměnlivé podmínky. Víkend by měl být dle sněhového zpravodajství ve znamení sněžení v celé oblasti Alp, avšak do té doby bude počasí horší. Rakouské a německé Alpy budou mít tento týden teplo. Toto střídání tepla a chladu přinese déšť. Bod mrazu se rychle přesunul mezi 1500 a 1800 m n.m., sníh bude nad 1900 m. Italské a francouzské Alpy budou mít oblačno. Švýcarské Alpy budou mít hodně oblačno, místy může sněžit, avšak nijak výrazně. Ve čtvrtek se vrátí chladné počasí. Není doposud jasné, jak bude o víkendu, většina středisek ve střední a severní části Alp očekává sněžení. Přesnější počasí na víkend bude známo ve čtvrtek.

Dle dlouhodobé předpovědi se na konec měsíce očekává velká bouřka. Je však příliš brzy na přesnější informace.
 

Zdroj: www.skiclub.co.uk