Sněhové zpravodajství 20.11.2014

Rakouské Alpy

Po nedávném sněžení v Rakousku je od čtvrtka krásně slunečno s občasným lehkým zatežením. Teplota ve většině resortů se pohybuje těsně nad bodem mrazu.

Ledovec Stubai (dle sněhového zpravodajství 0/130 cm) hlásí sportovním nadšencům 35 cm čerstvého sněhu. Konec týdne byl slunečný a v provozu bylo 20 vleků. Nový prašan je i mimo sjezdovky.

Obergurgl (16/90 cm) nedávno zahájil zimní sezónu. Ve čtvrtek si lyžaři užili sluníčka a otevřeno bylo 13 vleků. Dobré lyžování si můžete vychutnat na horních svazích v oblasti Hochgurgl, avšak v dolní části resortu je lyžování omezeno.

S blížícím se víkendem Rakousko očekává spoustu slunce, takže nezapomeňte na krém.

 

Francouzské Alpy

Ve Francii napadlo fantastické množství čerstvého sněhu, tento víkend bude otevřeno množství středisek.

Otevřený je již Tignes (sněhové zpravodajství hlásí 15/70 cm) s vynikajícími podmínkami na ledovci Grande Motte.

Val Thorens (30/60 cm) bude otevřeno pro zimní sezónu v sobotu 22.listopadu, díky 20 cm čerstvého sněhu budou podmínky v zahajovací den vynikající.

La Clusaz (0/100 cm) otevře pro lyžování oblast Balme v sobotu 22. a neděli 23. listopadu a hlásí údajně nejlepší podmínky v tuto roční dobu za posledních 15 let.

Také Alpe d´Huez (10/150 cm) bude otevřen o víkendu, spolu s částmi lyžařské oblasti Montegenevre (10/30 cm) na francouzské straně lyžařského areálu "Milky Way - Mléčná dráha".

Serre Chevalier plánuje otevřít pro víkendové lyžování 29. a 30. listopadu. Je to poprvé, kdy středisko zahájilo před-sezónu v listopadu.

Chatel hodlá otevřít pro víkendové lyžování v oblasti Pre-la Joux od 29.listopadu až do 13.prosince, kdy bude otevřeno již denně. Font Romeu, Les Deux Alpes a Val d´Isere chtějí nabídnout lyžování od 29.listopadu, spolu s Bareges/La Mongie a Cauterets v Pyrenejích.

Předpověď pro francouzská střediska slibuje jasné počasí, na konci víkendu přijde vítr a sněžení.

 

 

Švýcarské Alpy

Mnoho švýcarských středisek hlásí lehké sněžení s občasnou silnou přeháňkou v posledních dvou týdnech.

O víkendu bude otevřeno několik dalších středisek pro víkendové lyžování - Grimentz, Flims/Laax, St Moritz, Verbier, Wengen a Zinal.

Zermatt (dle sněhového zpravodajství 10/160 cm) nabízí lyžování na ledovci, v provozu je celkem 22 vleků. Prašan napadl i mimo sjezdovky, přesto dbejte opatrnosti, mohou se objevit kousky skal s menší sněhovou pokrývkou.

O víkendu se můžete těšit na slunečné počasí a jasnou oblohu, takže si nezapomeňte přibalit sluneční brýle.

 

Italské Alpy

Tento týden si italské Alpy užili slunečních paprsků, takže lyžování bylo perfektní.

Otevřená střediska hlásí výborné sněhové podmínky a skvělou základnu pro začátek sezóny.

Středisko Cervinia (sněhové zpravodajství udává 45/195 cm) má v provozu 10 vleků a 15 otevřených sjezdovek.

Ledovcová střediska Passo Tonale (0/250 cm) a Val Senales (10/225 cm) slibují výborné podmínky díky novému sněhu z minulého týdne.

Madesimo (20/230 cm) se otvírá pro zimní sezónu tento víkend, stejně jako další střediska včetně Courmayeur, Cortina a Madonna di Campiglio.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk