Sněhové zpravodajství 20.10.2016

Rakouské Alpy

V pondělí 20.října bylo na rakouských ledovcích převážně zataženo, ale sněhové podmínky jsou skvělé.

Zamračeno bylo i na Hintertuxu (dle sněhového zpravodajství 75 cm) a Stubai (60 cm). Ledovec Hintertux má aktuálně nejvíce otevřeného terénu a to 37 km sjezdovek. Lepší počasí panovalo na ledovcích Kaunertal (45 cm), Pitztal (78 cm) a Sölden (95 cm). Zde bylo většinou jasno s mírnou oblačností.

Kaprun (90 cm) očekává od pátku čerstvý sníh a zlepšování počasí. Směrem na jih, ledovec Mölltal (130 cm) hlásí 20 cm čerstvého sněhu. Ve čtvrtek však bylo větrno. Nový sníh napadl také na ledovci Dachstein (50 cm).

 

Francouzské Alpy

Výborné podmínky panovaly dnes v Tignes (sněhové zpravodajství udává 30 cm). Bylo jasno a na sjezdovkách ležel prachový sníh.

Příjemné počasí bez srážek bude pokračovat až do neděle, kdy se vrátí nestabilní počasí a přinese s sebou déšť.

 

Švýcarské Alpy

Velmi dobré lyžování nabízí oba švýcarské areály. Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 160 cm) hlásí 10 cm čerstvého sněhu z 18.října. V Zermattu (50 cm) bylo ve čtvrtek polojasno a v provozu je 5 lanovek, které obsluhují 29 km upravených sjezdovek.

 

Italské Alpy

Vynikající lyžování je k dispozici v italských střediscích Passo Stelvio (sněhové zpravodajství hlásí 150 cm) a Val Senales (50 cm). Oba areály otevřely tento týden další sjezdovky, ve Val Senales se dokonce začínají objevovat i freeride jezdci. To značí, že sněhové podmínky jsou opravdu fantastické.

V noci se očekává oblačnost a sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk