Sněhové zpravodajství 20.10.2015

Rakouské Alpy

V pondělí 19. října napadl další sníh, což ještě zlepšilo už výborné podmínky na ledovcích v zemi. Díky chladnému a zasněženému počasí je podzim ideální dobou pro lyžařskou dovolenou, v současné době je otevřeno sedm středisek.

Nejhustěji sněžilo na ledovci Mölltal (dle sněhového zpravodajství 80cm), do pondělního rána nasněžilo 20 cm. Sníh padal po celý den, podmínky se tak zlepšují i mimo sjezdovku. 5 cm nového sněhu bylo zaznamenáno na ledovci Stubai (15/80 cm), od minulého čtvrtku přibylo přes půl metru sněhu. V provozu na ledovci je 13 vleků.

Lyžování bylo zahájeno i na ledovcích Kaunertal, Pitztal, Sölden a v sobotu také na ledovci Kitzsteinhorn nad Kaprunem.

Prognóza pro další dny slibuje hodně slunečního svitu, lyžařské podmínky na ledovcích budou skvělé.
 

Francouzské Alpy

Základní hloubka na ledovci Grande Motte v Tignes (sněhové zpravodajství hlásí 80 cm) stabilně vzrůstá, v pátek spadlo 25 cm sněhu a se sněhové přívaly jsou předpovídány také na středu. V dalších dnech bude jasná obloha a vyšší teploty, podmínky pro lyžování tedy budou skvělé.

Středisko Les Deux Alpes plánuje otevření 24. října. Základní hloubka je pevná a má 50 cm. Nicméně, až do sobotního otevření se očekává slunečno s vysokými teplotami. 5. ročník opening párty na ledovci "Enjoy the glacier" by měl však všem zvednout náladu bez ohledu na podmínky, po celý víkend bude živá hudba a ukázky snowboardingu.
 

 

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy nabízí fantastické lyžování, podmínky jsou díky nedávnému čerstvému sněžení skvělé. Bohužel kvůli silným větrům nejely v pondělí 19.řína vleky ve středisku Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 100 cm). Dobrou zprávou je, že během úterý silné větry ustávají.

Zermatt (120 cm) se pyšní výborným lyžováním v celé oblasti Plateau Rosa. Nejlepší svahy vedou z nedávno otevřené sedačkové lanovky Furgsattel.

Další otevřená lyžařská střediska jsou například Engelberg a Diavolezza (nad St.Moritz), které také nabízí skvělé lyžování.

 

Italské Alpy

Cervinia (sěhové zpravodajství hlásí 120 cm) obdržela ve čtvrtek 30 cm čerstvého sněhu.

Pro zbytek týdne se čekají rostoucí teploty a sluneční paprsky, nezapomeňte si tedy přibalit opalovací krém.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk