Sněhové zpravodajství 2.4.2015

Rakouské Alpy

Díky čerstvému sněhu v mnoha rakouských střediscích se oživily podmínky na sjezdovkách i mimo svahy.

Region Ski Welt s areály Niederau (dle sněhového zpravodajství 50/115 cm), Wildschönau (50/115 cm) a Alpbach (50/115 cm) obdržel čerstvý sníh. Teplota se drží kolem bodu mrazu.

Ve středisku Igls (30/100 cm) bohužel lehce pršelo, ale na horních svazích sněžilo.

 

Francouzské Alpy

Francie zažila týden se smíšeným počasím, v severních Alpách přinesl začátek týdne silné sněžení, takže se zvyšuje riziko laviny. Teplota v polovině týdne poklesla, bohužel však velkou komplikací byl silný vítr. Kvůli tomu muselo být omezeno lyžování na horních svazích.

V regionu Espace Killy (sněhové zpravodajství udává 100/195 cm) bylo ve středu 1.dubna v provozu pouze 37 z 79 vleků. Ve čtvrtek bylo spuštěno 68 vleků.

V jižních Alpách a Pyrenejích se žádné srážky neobjevily, tento týden panovalo většinou slunečné počasí a lyžování bylo vynikající.

Předpověď pro příští dny očekává smíšené počasí, bude slunečno, místy oblačno. Další mraky se přiženou do severních Alp během víkendu, což by mohlo přinést další sněžení. V jižních Alpách a Pyrenejích bude také zamračeno, očekává se déšť, jelikož teplota se bude držet kolem nuly až ve výšce nad 2500 m. V druhé polovině příštího týdne teplota klesne a je tedy dobrá šance nového sněhu.

 

Švýcarské Alpy

Velké množství sněhu napadlo ve Švýcarsku na začátku týdne a sněžení pokračovalo i v průběhu týdne. V některých oblastech kleslo přes metr nového sněhu, což výrazně zlepšilo lyžařské podmínky.

Středisko Grimentz (dle sněhového zpravodajství 30/225 cm) hlásí fantastické podmínky, spoustu sněhu a vynikající sjezdovky. V provozu byly téměř všechny vleky. Lavinové varování je však na vysoké úrovni, takže dbejte zvýšené opatrnosti a dodržujte všechny bezpečnostní pokyny.

V současné době trápí především vyšší střediska silný vítr, zejména v Saas Fee (65/320 cm), který byl v poslední době uzavřen. Ve čtvrtek 2.dubna byl znovu otevřen, v provozu však bylo pouze 9 vleků.

Prognóza pro další dny slibuje slábnutí oblačnosti.

 

Italské Alpy

Lyžování v Itálii, stejně jako jinde v Evropě, bylo ovlivněno silnými větry. Dobrou zprávou je, že toto špatné počasí přineslo čerstvý sníh do mnoha středisek. 

Středisko Cervinia muselo být tento týden uzavřeno kvůli povětrnostním podmínkám.

Val Senales (sněhové zpravodajství hlásí 35/320 cm) rovněž omezilo lyžování na ledovci kvůli bouřlivým podmínkám. Dobrou zprávou je, že ve čtvrtek mohl resort otevřít několik vleků a lyžování bylo velmi dobré, i když na horních svazích bylo ještě velmi větrno.

Středisko Sauze d´Oulx (80/100 cm) si užilo ve středu 1.dubna slunečný den a viditelnost byla vynikající. V provozu bylo 52 z 69 vleků.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk