Sněhové zpravodajství 2.12.2016

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly tento týden převážně slunečno a modrou oblohu, avšak ve čtvrtek se obloha zatáhla, mnoho středisek mělo kvůli tomu omezenou viditelnost při lyžování.

V regionu Obergurgl těžilo středisko Sölden (dle sněhového zpravodajství 10/126cm)ze sněžení během noci, připadly 2 cm sněhu, které příjemně osvěžily sjezdovky. Blízký Kaunertal (48/82cm) nabídl chladný den, teploty se pohybovaly kolem -4oC. Středisko má v provozu 7 ze 16 lanovek a stejně jako ve středisku Sölden, naleznete i zde nejlepší podmínky pro lyžování na vyšších svazích.

V oblasti Ski Welt pokračuje lyžování ve střediscích Kitzbühel (30/50cm) a Kirchberg (30/50cm). 20 sjezdovek je nyní upraveno pro lyžování, počasí umožňuje zasněžování.

Dle sněhového zpravodajství se o víkendu vrátí do většiny středisek slunečno. Hintertux (25/105cm) bude asi jedinou výjimkou, bude zde oblačno až do pátku, takže by mohlo sněžit.

 

Švýcarské Alpy

Ve čtvrtek 1.12. měly švýcarské Alpy proměnlivé počasí pro lyžování. Občas slunečno, občas oblačno. Dle sněhového zpravodajství nepřipadl žádný nový sníh. Přesto jsou střediska ve skvělém stavu a jsou připravena pro víkendové lyžování, zvláště v oblasti Matterhorn. Saas Fee (10/135cm) a Zermatt (110cm) jsou v provozu se skvělými sjezdovkami.

O víkendu a začátkem příštího týdne bude slunečno a bez srážek.

 

Francouzské Alpy

Ve čtvrtek 1.12. měly francouzské Alpy nádherný slunečný den s modrou oblohou. O víkendu se k otevřeným střediskům přidají další: Serre Chevalier (0/145cm) a Cauterets (35/50cm).  Z otevřených středisek nabízí skvělé lyžování Tignes (42/155cm) a Val d´Isere (5/150cm). Středisko Montgenevre (70/130cm) má dle sněhového zpravodajství čerstvý sníh.

 

Italské Alpy

Italské Alpy mají 1.12. slunečno. Na sjezdovkách jsou podmínky pro lyžování úžasné ve většině středisek, pod nadmořskou výšku 2000 m však většinou není sníh. Val Senales (10/90cm) ovlivnil na ledovci velmi silný vítr. Kronplatz (20/40cm) nabízí 18 lanovek v provozu a širokou oblast sjezdovek. Madesimo (20/50cm) nabízí rovněž skvělé podmínky na prašanu, avšak pod 2000 m je bez sněhu.

 

Oblast Monte Rosa otevře pro lyžování o víkendu a nabídne skvělé podmínky na vyšších svazích. Bormio (30cm) rovněž otevře o tomto víkendu, podmínky jsou dobré, avšak silný vítr momentálně ovlivní kvalitu sněhu na upravených sjezdovkách. Otevření oblasti Via Lattea bylo přesunuto na 8. prosinec.

Dle sněhového zpravodajství bude víkend a začátek příštího týdne ve znamení slunečného počasí bez srážek, tedy bez sněhu. Lehká oblačnost se může do oblasti dostat od Černého moře, avšak bez velké šance na sněžení.

 

Německé Alpy

V současnosti nenabízí německé Alpy žádnou možnost lyžování. Feldburg (0cm) je uzavřený a čeká na sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk