Sněhové zpravodajství 2.11.2017

Rakouské Alpy

V minulém týdnu bylo pro sezónu otevřeno středisko Kitzbühel (dle sněhového zpravodajství 50 cm). Na ledovci Kitzsteinhorn na Kaprunu (140 cm) jsou aktuálně skvělé sněhové podmínky a v provozu jsou všechny lanovky.

Ve většině středisek se na další dva dny předpovídá stabilní počasí, v Kitzbühel (50 cm) i v Söldenu (121 cm) budou mírné tepoloty kolem +3C. Směrem k víkendu se bude ochlazovat, což výrazně zlepší sněhové podmínky v již otevřených střediscích a také by měl být zahájen provoz v dalších areálech. Obergurgl má být otevřen 16.listopadu.

 

Francouzské Alpy

Tignes (dle sněhového zpravodajství 30 cm) je jediným otevřeným francouzským střediskem. V provozu jsou dvě lanovky a dva svahy na ledovci Grande Motte. O víkendu se očekává změna počasí a objeví se tolik potřebný sníh, v neděli může napadnout až 30 cm.

 

Švýcarské Alpy

Střediska Saa Fee (dle sněhového zpravodajství 40 cm) a Zermatt (40 cm) nabízejí lyžování ve Švýcarsku. Lyžování je omezené, ale ze západních Alp přichází studená fronta se sněžením, takže podmínky se velmi zlepší. Nejvíce nasněží v neděli.

 

Italské Alpy

V Itálii jsou otevřené střediska Cervinia (dle sněhového zpravodajství 40 cm) a Val Senales (30 cm). V příštích dnech se očekávají velké sněhové přeháňky a příchod studené fronty, Cervinia se může těšit na více než 50 cm nového sněhu, který napadne v neděli.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk