Sněhové zpravodajství 19.4.2016

Rakouské Alpy

Většina středisek v celém Rakousku je již pro sezonu uzavřena, v provozu zůstává pouze 15 z 65 areálů.

Fantastické podmínky panují v ledovcových střediscích díky nedávnému sněžení. V pondělí ráno napadlo kolem 30 cm nového sněhu ve středisku Kitzbühel (dle sněhového zpravodajství 0/92 cm), na Stubai spadlo zhruba 40 cm. V současné době najdeme dobré možnosti i mimo sjezdovky.

Začátek týdne byl oblačný, uprostřed týdne se vyjasní. V tomto období teploty mírně vzrostou, do čtvrtka se budou držet až u +10 C.

 

Francouzské Alpy

Uplynulý víkend byl posledním lyžařským víkendem pro řadu středisek ve Francii, přesto zůstává v provozu více než polovina areálů.

Zatažená obloha a nízké teploty v neděli a v pondělí přinesly čerstvý sníh v mnoha střediscích. Oblasti v severní části Alp obdržely nejvíce nového sněhu a lyžařské podmínky jsou vynikající. Portes du Soleil a Avoriaz (sněhové zpravodajství udává 80/170 cm) hlásí husté sněžení z pondělního rána, napadlo kolem 30 cm čerstvého sněhu.

Areál Flaine (50/300 cm) obdržel 20 cm nového sněhu v neděli, lyžování na začátku týdne bylo fantastické. Sousední středisko Morillon je již pro sezonu bohužel uzavřeno. Lyžařská oblast Espace Killy také hlásí nový sníh, v La Plagne (5/280 cm), těsně podél údolí Tarentaise, kleslo v pondělí ráno 20 cm sněhu.

Mekka freeridového lyžování, středisko La Grave (20/160 cm), je také ve fantastické formě. Středisko hlásí půl metru čerstvého sněhu z neděle, začátek týdne byl jasný a slunečný.

Prognóza pro Francii očekává převážně slunečné počasí až do středy 20.dubna. Poté se zatáhne a může se objevit déšť. Na víkend teploty opět klesnou a je šance na další nový sníh.

 

Švýcarské Alpy

Zima se vrátila do švýcarských středisek. Středisko Andermatt (dle sněhového zpravodajství 0/380 cm) bylo jedním z těch, které obdrželo nejvíce nového sněhu. Hlášeno je 30 cm a horní svahy jsou ve skvělém stavu. Sousední středisko Engelberg (0/375 cm) obdrželo 15 cm čerstvého sněhu, což znamená, že celý region disponuje v současné době nejlepšími sněhovými podmínkami v zemi.

Teploty ve středisku Zermatt (0/200 cm) se na začátku týdne pohybovaly kolem 4C a podmínky jsou velmi dobré. Další areály v regionu, Zinal a Saas Fee, jsou již pro sezonu uzavřeny.

Předpovědi ukazují, že ve středu se objeví déšť na mnoha místech.

 

Italské Alpy

Další střediska byla v průběhu víkendu uzavřena po celé Itálii, aktuálně je v provozu jen 9 areálů.

V pondělí 18.dubna padal sníh v mnoha regionech, s úhrny kolem 10 cm. Val Senales (sněhové zpravodajství hlásí 30/140 cm) obdržel nejvíce nového sněhu a to 40 cm, které napadly v pondělí ráno. Čerstvý sníh je k dispozici i mimo sjezdovku.

Začátek týdne byl oblačný a zasněžený, uprostřed týdne se objeví slunce a vyšší teploty. Ke konci týdne se vrátí oblačnost s možností deště i sněhových přeháněk.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk