Sněhové zpravodajství 19.1.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly ve čtvrtek absolutně nádherný den. Zemi zalilo slunce a teploty byly pod bodem mrazu, takže podmínky pro lyžování zůstaly velmi dobré.

V oblasti Ski Welt (65/75cm) mají střediska Ellmau, Hopfgarten, Scheffau a Soll nabízí dobré lyžování. Poslední sníh v oblasti napadl 16.1., mimo sjezdovky je už uježděný. V provozu bylo 86/91 lanovek, pro lyžování se nabízel terén o velikosti 275 km různé úrovně.

V regionu Arlberg jsou nižší svahy středisek St Anton (60/150cm) a St Christoph (60/150cm) přeplněné, zatímco vyšší svahy obklopující střediska jsou ve skvělém stavu. Blízká střediska Lech (80/120cm) a Zurs (80/120cm) mají v provozu všechny lanovky kromě dvou. Lyžování v oblasti je skvělé.

Ze všech sledovaných středisek je jedno, které oproti ostatním trpí. Bad KLeinkirchheim na východě rakouských Alp (15/20cm) má stále velmi málo sněhu oproti ostatním, a ve čtvrtek zde bylo oblačno.

Slunečná obloha bude pokračovat i o víkendu, současná předpověď příjemného počasí by měla zůstat až do začátku příštího týdne. Teploty mohou lehce růst během víkendu, avšak stále zůstanou nízké a sněhová vrstva tak zůstane ve skvělém stavu.

 

Francouzské Alpy

Čtvrtek 19.1. byl skvělý den pro lyžování na sjezdovkách a na čerstvém sněhu mimo sjezdovky. Počasí bylo téměř perfektní v celé oblasti, místy se lehce objevily mráčky, avšak většinou bylo jasno a slunečno a tím se otevřely skvělé výhledy.

Francouzské Alpy nabízejí v současnosti dle sněhového zpravodajství excelentní svahy pro lyžování a úžasné počasí v celé oblasti.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy měly ve čtvrtek 19.1. oblačno, na víkend se vrátí slunečno a suché počasí. Sněhové podmínky jsou stále téměř excelentní díky sněhu, který doposud napadl, a nízkým teplotám. Mimo sjezdovky jsou podmínky různorodé ve většině středisek, sníh je stále lehký.

Dle sněhového zpravodajství vydrží slunečné počasí v celé oblasti kromě Matterhornu, kde by v neděli mělo připadnout 30 cm sněhu. Slunečné počasí by mělo začít i příští týden.

 

Italské Alpy

Slunečné počasí se vrátilo do italských Alp ve čtvrtek 19.1. Dle sněhového zpravodajství sněžilo hlavní v jižněji ve střední části Itálie, v Alpách dominovalo slunečné počasí bez srážek. Podmínky pro lyžování jsou stále velmi dobré díky sněhu, který doposud napadl. I podmínky na nižších svazích jsou rovněž dobré.

V příštím týdnu bude v italských Alpách rovněž převážně svítit sluníčko. V neděli může lehce sněžit a připadnout kolem Matterhornu a oblasti Sella Ronda kolem 20 cm. Oblast Via Lattea očekává dle sněhového zpravodajství zhruba 15 cm sněhu, jinde bude sněžit pouze lehce.

 

Německé Alpy

Krásný slunečný den ovládl německé Alpy ve čtvrtek 19.1. Podmínky pro lyžování jsou v německých Alpách excelentní, nízké teploty udržují čerstvý sníh ve skvělém stavu. Všechna sledovaná střediska hlásí vynikající sněhovou vrstvu, takže po zbytek sezóny je zajištěn dostatek sněhu.

Dle sněhového zpravodajství bude slunečno i nadále pokračovat. Slunečné a suché počasí zahájí i příští týden. Teploty se budou pohybovat pod bodem mrazu, avšak silné slunce může místy způsobit ledové plotny na nižších svazích.Zdroj: www.skiclub.co.uk