Sněhové zpravodajství 18.8.2015

Rakouské Alpy

Bohužel ledovec Mölltal (dle sněhového zpravodajství 120 cm) musel v pondělí 17.srpna kvůli špatnému počasí uzavřít vleky, byl silný déšť a vítr. Hlavní svahy jsou velmi tenké a opotřebované, v nadcházejících týdnech je tak velice důležité, aby připadl čerstvý sníh a středisko tak mohlo zůstat otevřené až do podzimu.

Ledovec Hintertux (75 cm) měl na začátku týdne podobný ráz počasí, i když v provozu stále zůstává 10 vleků a na vrcholcích byl viděn čerstvý sníh. Předpověď očekává tento týden další silný déšť, na horních místech bude sněžit. V pátek se vrátí slunečné počasí.

 

Francouzské Alpy

V neděli se výrazně zlepšily podmínky na ledovci v Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství udává 155 cm) díky čerstvému sněhu. V příštích dnech se bude teplota pohybovat jen těsně nad bodem mrazu a zastaví se tak tání z posledních dnů, což je skvělá zpráva. Do čtvrtka může připadnout ještě další sníh, v pátek se vrátí vysoké teploty a slunce.

 

Švýcarské Alpy

Čerstvý sníh byl zaznamenán přes víkend také ve střediscích Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 65 cm) a Zermatt (145 cm). Napadlo kolem 15-20 cm a povrch sjezdovek se výrazně zlepšil. Tento týden se očekává proměnlivé počasí, ve výškách nad 3000 m bude sněžit.

 

Italské Alpy

Nový sníh padal přes víkend i na ledovci Plateau Rosa nad Cervinia (sněhové zpravodajství hlásí 145 cm). To zvýšilo hloubku sněhové základny o 15 cm a podmínky k lyžování jsou velmi dobré. Až k ledovci byly spuštěny 3 vleky, odtud pak 5 vleků umožňuje přístup k šesti sjezdovkám. Tento týden se čekají srážky, na horních svazích připadne další sníh.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk