Sněhové zpravodajství 17.10.2016

Rakouské Alpy

V pondělí 17.října bylo na rakouských ledovcích zataženo, nicméně lyžování je stále velmi dobré.

Tyrolské ledovce zažívají proměnlivé počasí. Sölden (dle sněhového zpravodajství 89 cm), Kaunertal (45 cm), Pitztal (68 cm), Stubai (60 cm) i Hintertux (75 cm) nabízí slušné lyžování, Hintertux má v provozu 32 km sjezdovek, na Stubai je připraveno 7 tratí.

Na Kaprunu (50 cm) jsou očekávány v úterý dešťové přeháňky. Níže na jih, na ledovci Mölltal, jsou spuštěny 3 lanovky a 3 sjezdovky. Otevřen je i ledovec Dachstein (12 cm).

 

Francouzské Alpy

V pondělí bylo ve středisku Tignes (sněhové zpravodajství udává 30 cm) mlhavo a zataženo. V prognoze pro další dny je zlepšení počasí, bude více slunce.

 

Švýcarské Alpy

Špatné počasí panovalo v novém týdnu i ve Švýcarsku. Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 120 cm) bylo otevřeno i přes zataženou oblohu. Podmínky v Zermattu (50 km) jsou vynikající, 15.října napadlo 20 cm čerstvého sněhu. Středisko hlásí 11 otevřených lanovek, které umožňují přístup k 27 km sjezdovkám.

V dalších dnech bude pokračovat zatažené a zasněžené počasí.

 

Italské Alpy

V pondělí 17.října byly otevřené areály Passo Stelvio (sněhové zpravodajství hlásí 150 cm) a Val Senales (50 cm). Passo Stelvio je ve skvělé kondici, připadl zde nový sníh. Ve Val Senales je aktuálně také skvělé lyžování.

Podobné počasí bude pokračovat i v následujících dnech. Očekává se hustá oblačnost s přívaly čerstvého sněhu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk