Sněhové zpravodajství 16.5.2016

Rakouské Alpy

Rakousko nabízí stále velmi dobré lyžování. Ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 315 cm) se pyšní nejlepší sněhovou základnou v zemi, výborné sněhové podmínky jsou i na ledovci Kaunertal (142/205 cm). Teploty v pondělí 16.května byly nižší než v uplynulých dnech, pohybovaly se kolem bodu mrazu. To přispívá k zachování skvělých podmínek na sjezdovkách.

Předpověď na týden očekává převážně zataženo, což by mohlo přinést déšť do nižších úrovní, na vyšších místech je šance na čerstvý sníh. Ledovec Dachstein (310 cm) předpokládá až 14 cm nového sněhu ve čtvrtek 19.května.

 

Francouzské Alpy

Francouzská střediska jsou v tuto chvíli pro zimní sezonu uzavřena.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí byl slunečný a chladný den, ve středisku Zermatt (sněhové zpravodajství hlásí 240 cm) se teploty držely kolem -2C, v provozu bylo 6 lanovek. Podmínky zůstávají velmi dobré, především na horních svazích, kde je dostatek sněhové pokrývky a sjezdovky jsou skvěle upravené.

Tento týden poskytne směsici oblačnosti, slunce a sněhových přeháněk. V úterý 17.května budou nejlepší podmínky z celého týdne, očekává se jasná obloha během dopoledne, odpoledne se však již objeví mraky.

 

Italské Alpy

Středisko Cervinia (dle sněhového zpravodajství 80/225 cm) je jediným italským otevřeným areálem. Letovisko je v současné době otevřeno pro víkendový provoz.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk