Sněhové zpravodajství 16.3.2017

Rakouské Alpy

Po pár oblačných dnech se do Rakouska ve čtvrtek opět vrátilo slunce. Na horních svazích se sníh stále drží navzdory silnému slunci. Podmínky se liší resort od resortu, ale většinou je sníh rozbředlý a těžký. Trpí například Bad Kleinkirchheim (dle sněhové zpravodajství 30/60 cm).

Region Arlberg i nadále nabízí jedny z nejlepších lyžařských podmínek v oblastech Lech/Zürs (90/170 cm) i ve vedlejším St.Anton/St.Christoph (60/280 cm), kde je v provozu všech 23 lanovek a 296 km upravených sjezdovek.

Během pátku přijde fronta nižšího tlaku, což by mohlo přinést bouřky do oblasti Damüls/Mellau (100/140 cm), ale také malé množství čerstvého sněhu pro areály na celém území Ischgl – například v Gargellen (60/120 cm) a Galtür (55/135 cm). V sobotu 18.března by mohlo na Kaprunu (85/195 cm) napadnout kolem 20 cm nového sněhu. Lyžování v současné době je na Kaprunu velmi dobré.

 

Francouzské Alpy

Ve Francii ve čtvrtek 16.března panovaly vysoké teploty a silné slunce.

V údolí Chamonix (dle sněhového zpravodajství 0/280 cm) začal den nižšími teplotami, ty ale během dne rostly a tím pádem i svahy v průběhu dne měkly. Foret Verte směrem k Vallorcine (5/230 cm) je nyní kvůli nedostatku sněhu uzavřen a tak už zůstane až do konce sezony.

Jarní podmínky nabízí také Portes de Soleil, dolní svahy v resortu Morzine (70/100 cm) jsou rozbředlé.
Silné slunce zářilo v Grand Massif s letoviskem Morillon (18/300 cm), na horních svazích se však sníh drží pevnější.

 

Švýcarské Alpy

Počasí s vysokým tlakem pokračovalo přes švýcarská střediska i ve čtvrtek 16.března, bylo jasno a slunečno. Pro nejlepší podmínky na sjezdovkách si přivstaňte a vychutnejte si pevné svahy hned ráno, během dne začínají měknout.

Champéry (dle sněhového zpravodajství 10/140 cm) při hranicích s Francií již nemá v samotné obci žádný sníh. Nejlepší lyžování najdete na horních svazích během dopoledne.

Ve střediscích Davos (70/175 cm) a Klosters (55/175 cm) zůstávají výborné podmínky. Možnosti jsou stále i pro vyznavače freeridu.

V pátek 17.března by mohlo ve vyšších nadmořských výškách lehce sněžit, zbytek víkendu bude směsicí slunce, oblačnosti a sněhových přeháněk.

 

Italské Alpy

Jarní podmínky s vysokými teplotami a silným sluncem nabízely ve čtvrtek i italské Alpy.

Počasí v lyžařské oblasti Monterosa bylo nádherné, slunce a hluboké modré nebe. Pohledy na Valsesia ze sjezdovek Alagna (dle sněhového zpravodajství 20/220 cm) byly dechberoucí. Lyžařské podmínky nejsou špatné – svahy zůstávají celkově v dobrém stavu.

Silné slunečné záření panovalo v Bormio (30/95 cm), kde spodní svahy byly mokré a rozbředlé. Opotřebované a měkké svahy jsou bohužel i v Macugnaga (40/240 cm).

Podobná situace je ve všech střediscích.

 

Německé Alpy

Stejně jako zbytek Alp, i Německo má jarní podmínky s měkkým sněhem. Nejlepší lyžování si užijete v dopoledních hodinách.

Ve středisku Feldberg (dle sněhového zpravodajství 10/28 cm) klesá sněhová pokrývka den za dnem, kvůli slunci sníh velmi rychle taje. Otevřena je necelá polovina lanovek. Příjemný den nabídl Berchtesgaden (0/60 cm).

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk