Sněhové zpravodajství 16.10.2017

Rakouské Alpy

Ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 75 cm) nabízí dobré letní lyžování, otevřeno je 35 km sjezdovek a 15 lanovek. Ledovec Sölden (69 cm) nabízí 23 km připravených svahů a 7 lanovek.

Předpověď na konec týdne a víkend předpokládá, že dorazí oblačnost s deštěm nebo sněžením v závislosti na nadmořské výšce. Na ledovci Mölltal (90 cm) by mohlo v neděli napadnout až 44 cm nového sněhu.

 

Francouzské Alpy

Podmínky v Tignes (dle sněhového zpravodajství 20 cm) zůstávají průměrné. Aktuálně je slunečno, což bude pokračovat do čtvrtku, kdy se znovu objeví déšť nebo sníh.

 

Švýcarské Alpy

Střediska Zermatt (dle sněhového zpravodajství 60 cm) a Saas Fee (40 cm) nadále zažívají jasnou a slunečnou oblohu a teploty kolem nuly. Zermatt má v provozu 14 km sjezdovek, Saas Fee nabízí lyžování na 20 km svahů.

Stejně jako v Rakousku či Francii i ve Švýcarsku skončí slunečné počasí ve čtvrtek, kdy se očekává krásných 32 cm sněhu v Zermattu.

 

Italské Alpy

Podmínky v Itálii zůstávají nezměněné. Nejvíce sněhu nabízí Passo Stelvio (dle sněhového zpravodajství 145 cm) s otevřenými 5 km z 9 km sjezdovek.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk