Sněhové zpravodajství 16.1.2018

Rakouské Alpy

Převážně klidné počasí s modrou oblohou ovládlo rakouské Alpy během víkendu téměř bez větru. V pondělí se toto změní. Rakouské Alpy zakryjí mraky a připravují tak prostor pro husté sněžení.

V pondělí bylo na začátku slunečné počasí. Oblačnost se přižene hlavně na severně položená střediska a oblasti, například Ski Welt, zatímco v jižní části – např. ve střediscích Ischgl (50/120cm) a Mayrhofen (99cm) bude růst oblačnost až v druhé polovině dne.

Mnoho středisek hlásí klesající vrstvu sněhu mimo sjezdovky, zatímco nižší sjezdovky začínají být tvrdé a udusané. Samozřejmě jsou výjimky, výše položené svahy mnoha středisek nabízí skvělý povrch pro lyžování.

V úterý 16.1. přijde dle sněhového zpravodajství husté sněžení, které potrvá téměř celý týden. Sněžení bude doprovázeno poklesem teplot v mnoha střediscích. Největší sněžení mohou očekávat oblasti Lech/Zurs (105/155cm) a v celé oblasti Arlberg, kde může připadnout až více než 200 cm sněhu v nadcházejících dnech. Střediska kolem střediska Ischgl mohou rovněž očekávat příjemnou vrstvu čerstvého sněhu, který osvěží sjezdovky.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy měly v posledních dnech převážně slunečné počasí, které vystřídalo sněžení z minulého týdne.
Dnešní den byl ve znamení slunečného počasí ve většině středisek. Skvělé lyžování mají středisko La Plagne (170/290cm) a oblast Paradiski, která má nyní v provozu většinu lanovek.

Dle sněhového zpravodajství bude v dalších dvou dnech ve francouzských Alpách opět sněžit. Megeve (100/190cm), Notre Dame de Bellecombe (110/170cm) a Samoens (71/200cm) mohou očekávat od úterý do pátku přes 100 cm čerstvého sněhu.

 

Švýcarské Alpy

Stejně jako francouzské Alpy, tak i švýcarské Alpy měly převážně slunečné počasí po oblačnosti z minulého týdne. Excelentní podmínky pro lyžování mají střediska Saas Fee (105/365cm) a Zermatt (150/300 cm), kde v uplynulých dnech připadlo více než 100 cm čerstvého sněhu. Nový sníh doplněný o nádherné počasí dokázalo o víkendu obě střediska velmi zaplnit milovníky lyžování a snowboardingu.

Slunečné počasí by mělo pokračovat během celého pondělí 15.1. V úterý se dle sněhového zpravodajství opět očekává návrat sněžení. Nejvíce bude sněžit v oblastech Champery (120/150cm), Les Diablerets (40/135cm) a Grimentz & Zinal (80/214cm), kde připadne 79, 78 a 75 cm.

 

Italské Alpy

Nový sníh, který napadl v polovině minulého týdne, vystřídalo příjemné slunečné počasí o víkendu, které připravilo nádherné podmínky pro lyžování. V pondělí 15.1. bylo lehce oblačnost v údolích, většinou byla velmi dobrá viditelnost, protože většina sjezdovek byla nad mraky. Sjezdovky i svahy mimo sjezdovky jsou již uježděné. Teploty o víkendu klesly, lehké sněžení osvěžil sjezdovky.

Západní část italských Alp se vrátily do normálu a střediska nabízí téměř plný servis lanovek. V regionu vzrostla sněhová vrstva. V pondělí bylo nejdříve slunečno, během dnes se začne postupně zatahovat.

Dle sněhového zpravodajství mohou italské Alpy očekávat husté sněžení na severozápadě v údolí Aosta a kolem Mont Blanc, zatímco ostatní střediska přivítají lehké sněžení během tohoto týdne s občasnou slunečnou oblohou ve čtvrtek. Dle současné předpovědi přivítá potřebný čerstvý sníh střediska Passo Tonale (60/250cm) a Bormio (40/60cm).

 

Německé Alpy

Německé Alpy a sledovaná střediska měla v pondělí 15.1. velmi příjemné počasí. Ve většině středisek by však čerstvý sníh byl velmi vítaný. Dobré podmínky pro lyžování nabízí Garmisch Partenkirchen (145/295cm), kde připadne dalších 47 cm čerstvého sněhu v nadcházejících dnech. Největší sněžení může očekávat středisko Oberstdorf (20/130cm), kde do pátku připadne až 81 cm.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk