Sněhové zpravodajství 16.1.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly v mnoha střediscích oblačno a tím i čerstvý sníh, který jen prodloužil trvání skvělých podmínek v zemi, na které se dlouho čekalo.

Viditelnost byla omezena ve střediscích jako Kaunertal (50/200cm) a Kaprun (80/180cm), kolem 5 cm nového sněhu značí dle sněhového zpravodajství osvěžení a rozšíření sjezdovek, v provozu je většina lanovek.

Blízko k Salzburgu se ve středisku Loferer Alm (90/130cm) i nadále zlepšují podmínky pro lyžování, je zde stabilní vrstva sněhu, i v nadcházejících týdnech zde bude dle sněhového zpravodajství skvělý sníh.

Region Arlberg rovněž nabízí skvělé lyžování. St Anton (65/160cm) je známé i díky svahům mimo sjezdovky, podmínky jsou excelentní, blízká střediska Lech a Zurs (95/130cm) jsou na tom obdobně.

Sníh a oblačnost by měly dle sněhového zpravodajství i nadále dominovat obloze v rakouských Alpách během úterka. Poté se vrátí slunečné počasí, teploty se budou pohybovat kolem -10C.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy mají za sebou první týden sněžení od té doby, co začalo výrazně sněžit koncem minulého týdne a o víkendu.

Alpy mají výrazné množství sněhu v oblasti La Plagne. V provozu je nyní 64 lanovek. Chamrousse (55/80cm) zažilo špatný začátek sezóny, avšak situace se nyní změnila od vrcholu až dolů. V provozu je většina lanovek, pro lyžování je k dispozici čerstvý prašan pod modrou oblohou. Flaine (50/230cm)) jsou v dobrém stavu. Valmorel (75/95cm) je dalším střediskem, kterému se výrazně zlepšily podmínky pro lyžování. Mnoho dalších lanovek se otevřelo v La Clusaz (50/130cm), kde je dle sněhového zpravodajství dostatek čerstvého prašanu mimo sjezdovky.

Nejlepší oblast ze všech je Chamonix (40/150cm). Všechna střediska v této části mají fantastické podmínky. Všechny lanovky jsou nyní v provozu v Les Houches (40/150cm) a Vallorcine (40/80cm) je rovněž v provozu. Nyní je nejlepší čas pro lyžování ve francouzských Alpách.

 

Švýcarské Alpy

Dle sněhového zpravodajství bylo ve švýcarských Alpách v pondělí 16.1. slunečno a velmi chladno. Víkend přinesl silné sněžení, které přineslo excelentní podmínky pro lyžování. Podmínky se zlepšily v oblasti ledovce Gstaad 3000, kde je nyní v provozu středisko Les Diablerets (50/105cm) a Villars (50/105cm), které nabízí vynikající podmínky. Flims/Laax (32/105cm) rovněž vypadá fantasticky díky téměř metru nového sněhu z víkendu.

Úžasné podmínky jsou excelentní v celé oblasti švýcarských Alp. Ve výše položených střediscích jako Saas Fee (35/160cm) a Zermatt (10/125cm) foukal silný vítr. Mimo sjezdovky lze nalézt  místy prachový sníh, pro ty, kteří mají rádi freeride.

Dle sněhového zpravodajství se tento týden vrátí slunečné počasí. Slunečno bude pokračovat do víkendu.

 

Italské Alpy

Podmínky pro lyžování v italských Alpách byly dnes slunečné a chladné. Sníh byl dnes excelentní díky sněžení z víkendu. Sněžení ve střediscích v Dolomitech bylo lehké, ve střediscích kolem oblasti Mont Blanc sněžilo hustě. Courmayeur (30/90cm) hlásí výrazné sněžení, celkem 50 cm za víkend. Dnešní podmínky pro lyžování ve středisku jsou excelentní s prachovým sněhem mimo sjezdovky. Cervinia (45/125cm) měl v provozu dnes všechny lanovky, po víkendovém sněžení a silném větru hrozí nebezpečí lavin.

Dle sněhového zpravodajství jsou podmínky na sjezdovkách excelentní, mimo sjezdovky jsou omezené. Střediska v oblasti Sella Ronda jsou stále omezené a většinou na umělém sněhu. Nejlepší lyžování lze v současnosti nalézt v oblastech Mont Blanc a Matterhorn.

Tento týden se vrátí slunečné počasí, které bude převládat. Tento týden by už neměl padat čerstvý sníh.

 

Německé Alpy

Německé Alpy se v pondělí proměnily v zimní pohádku. První víkend s prachovým sněhem se konečně ukázal. Všechna střediska vypadají absolutně skvělé s čerstvým prašanem, který zakrývá úplně vše. Sněžení bylo různé, avšak většina středisek má více než metr sněhu z víkendu. Vítr byl lehký a viditelnost dobrá až excelentní, takže podmínky pro lyžování jsou perfektní. Všechna sledovaná střediska jsou většinou otevřená se všemi lanovkami. Dnešní den byl jedním z těch snových pro všechny milovníky lyžování.

Dle sněhového zpravodajství bude oblačno až do středy ráno. Během středy se vrátí slunečné počasí a vydrží až do víkendu, kdy budou podmínky opět proměnlivé.


Zdroj: www.skiclub.co.uk