Sněhové zpravodajství 15.4.2016

Rakouské Alpy

Většina rakouských středisek je nyní pro sezonu uzavřena, v provozu zůstává jen 17 z 56 areálů.

Nejlepší lyžování nabízí samozřejmě ledovcová střediska, většina lanovek je v provozu. Ve čtvrtek na mnoha místech napadl nový sníh, což velmi osvěžilo sjezdovky. Střediska Sölden (dle sněhového zpravodajství 0/272 cm), Neustift/Stubaital (5/250 cm) a mnoho ostatních obdržela kolem 10 cm nového sněhu.

Několik málo areálů je v provozu v regionu Arlberg, k dispozici jsou velmi dobré podmínky díky poprašku čerstvého sněhu ze čtvrtku. Nejlepší podmínky zůstávají na horních svazích.

Konec týdne byl oblačný, zataženo bude i o víkendu. Kvůli mírným teplotám může v nižších oblastech pršet, v ledovcových oblastech může lehce sněžit.

 

Francouzské Alpy

Podmínky ve Francii jsou v tuto chvíli vynikající. Ve středu večer napadl čerstvý sníh a většina středisek poskytuje výborné podmínky.

V Pyrenejích ve středisku Cauterets (sněhové zpravodajství udává 0/310 cm) napadl poprašek 5 cm sněhu. Dále v severních Alpách je hlášeno 40 cm sněhu v areálu Chamonix (0/710 cm) na Aiguille du Midi, v Argentiere (0/250 cm) napadlo 25 cm. Podél údolí Megeve (2/130 cm) je hlášeno 25 cm sněhu, stejně jako v okolí St Gervais (10/115 cm), La Clusaz (20/280 cm) a Les Cantamines (0/155 cm).

V regionu Tři údolí, Espace Killy a Paradiski napadlo až 15 cm čerstvého sněhu.

Prognóza na víkend očekává zatažené počasí, mrznout bude na místech pod 2500 m, takže na horních svazích bude sněžit, zatímco dolní svahy může potrápit déšť.

 

Švýcarské Alpy

Pro otevřená švýcarská střediska byl konec týdne zatažený, na mnoha místech nasněžil nový sníh. Ve středisku Davos/Klosters (dle sněhového zpravodajství 1/155 cm) napadlo 16 cm sněhu.

Mnoho středisek je již uzavřeno, v provozu zůstává například resort Crans Montana (0/320 cm) a Andermatt (0/360). Jedná se o střediska s dobrou sněhovou základnou na nejvyšších svazích, objevují se však již holá místa, převážně na dolních úrovních.

Víkend bude oblačný, což přinese déšť. Výjimkou je středisko Engelberg (0/375 cm), kde se očekává kolem 21 cm čerstvého sněhu.

 

Italské Alpy

V Dolomitech je k dispozici omezené lyžování, v současné době je v provozu 13 lanovek v celém regionu, které umožňují přístup k 46 km sjezdovek. Střediska Campitello (sněhové zpravodajství hlásí 0/150 cm) a Canazei (0/150 cm) obdržela ve čtvrtek poprašek sněhu, během dne spadlo dalších 10 cm.

V údolí Aosta a Monterosa zůstává otevřena jen hrstka středisek. Nejlepší podmínky nabízí vysokohorské středisko Cervinia (75/215 cm), kde jsou stále v provozu všechny vleky.

V příštích dnech bude převážně zataženo, slunce se vrátí v polovině příštího týdne. Během víkendu střediska potrápí déšť, v Cervinii bude sněžit, očekává se až 30 cm.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk