Sněhové zpravodajství 15.12.2016

Rakouské Alpy

V Rakousku bylo ve čtvrtek 15.12. slunečno s modrou oblohou poté, co oblačnost přinesla trochu čerstvého sněhu. Největší oblasti pro lyžování nabízející nejširší možnost sjezdovek fungují díky zasněžování. Flachau (40/100cm) disponuje skvělým stavem sjezdovek a ve čtvrtek se pyšnil modrou oblohou. Právě zde je v provozu nejvíce lanovek. Hintertux (25/105cm) je dobrý tip pro předsezónní lyžování, nejlepší podmínky jsou na nejvyšších místech.

Rakouské Alpy, stejně jako jiné části Alp, nabízí dle sněhového zpravodajství sice dobré podmínky, avšak čerstvý sníh by byl velmi potřeba.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy zažily ve čtvrtek 15.12. krásný slunečný den. Větší nabídku spuštěných lanovek nyní nabízí střediska Tignes (40/135cm) a Val d´Isere (30/135cm) – v provozu je v celé oblasti 59 lanovek a svahy jsou ve skvělém stavu. Nejlepší podmínky lze nalézt v nejvyšších, největších a na sníh jistých oblastech jako Trois Vallées a Paradiski.

Dle sněhového zpravodajství nabízí velmi dobré podmínky i střediska Vars (25/110cm) a Isola 2000(30/100cm) v jižní části francouzských Alp. Všechna střediska však čekají čerstvý sníh.

 

Švýcarské Alpy

Fantastické počasí a nádherný výhled nabídly švýcarské Alpy ve čtvrtek 15.12. Všechna střediska momentálně čekají na nový sníh, na sjezdovkách jsou však podmínky velmi dobré. Excelentní lyžování nabízí převážně střediska Saas Fee (120 cm) a Zermatt (105 cm). V Zermattu se drží díky jeho vyšší poloze skvělý sníh.

Všechna střediska očekávají dle sněhového zpravodajství čerstvý sníh. Saas Fee i Zermatt nevyjímaje. Obě střediska mohou očekávat sněžení od pondělí 19.12.

 

Italské Alpy

Italské Alpy nenabízí v podmínkách žádnou změnu oproti předchozím částem Alp. Čtvrtek byl další jasný, slunečný a suchý den pro střediska italských Alp. Areály v oblasti Sella Ronda nadále nabízí skvělé lyžování na umělém sněhu. Region Via Lattea je na tom obdobně, na sjezdovkách panují skvělé podmínky, avšak mimo svahy se čeká na čerstvý sníh.

Dobrou zprávou je, že dle sněhového zpravodajství je sněžení na cestě. Střediska kolem oblasti Matterhorn jako Cervinia (30/160 cm) a v oblasti Monterosa by mohla v úterý obdržet kolem 30 cm čerstvého sněhu.

 

Německé Alpy

Německé Alpy disponují omezenými možnostmi pro lyžování. Oberstdorf (30/40 cm) nabízí lyžování většinou na umělém sněhu, mimo svahy se čeká na přírodní sníh. Feldburg (0 cm) zůstává uzavřený a netrpělivě očekává čerstvé sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk