Sněhové zpravodajství 15.12.2014

Rakouské Alpy

Většina rakouských středisek zažila dnes hodně oblačnosti. Místy se objevily sluneční paprsky, ale na většině území bylo převážně zataženo. I přes nedostatek sněhu resorty tvrdě pracovaly, a díky tomu velká část letovisek mohla tento víkend otevřít.

Údolí Zillertal otevřelo areály Mayrhofen (dle sněhového zpravodajství 0/20 cm), Finkenberg (5/25 cm), Zell am Ziller (5/15 cm) a Kaltenbach (20/45 cm). V současné době je lyžování omezeno, ale spousta sjezdovek je dobře upravených. Mayrhofen měl celkem sedm vleků v provozu a počasí bylo poměrně jasné. Ty nejlepší podmínky najdete výše v lyžařské oblasti Rastkogel.

V příštích několika dnech se očekává, že zůstane oblačno a objeví se lehké sněžení.
 

 

Francouzské Alpy

Po celé Francii byla dnes vidět rozšířená oblačnost. O víkendu otevřelo mnoho středisek své brány, ale lyžování je poměrně omezené kvůli nedostatku sněhu. Ty nejlepší podmínky najdete ve vyšších nadmořských výškách, kde jsou k dispozici dobře upravené tratě.

Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství hlásí 2/80 cm) nabízí dobré jízdní podmínky na ledovci, v pondělí bylo celkem 12 vleků v provozu. V odpoledních hodinách se objevily silné mraky a lehce sněžilo.

Během několika příštích dní se očekává stále zamračené počasí, ale v polovině týdne je zde šance čerstvého sněhu ve všech lyžařských oblastech.
 

 

Švýcarské Alpy

Pondělí 15. prosince přineslo do švýcarských Alp jasno, předpověď pro tento týden slibuje lehké sněžení. Několik středisek je nyní v provozu každý den, ty nejlepší podmínky se nachází na horních svazích a v oblastech, kde se zasněžuje.

Zermatt (sněhové zpravodajství udává 0/78 cm) měl připraveno úžasných 247 km sjezdovek a hlásí výborné podmínky a upravené svahy.

Nejlepší podmínky v ostatních oblastech zůstávají na horních svazích, zvláště když se teploty přes víkend opět mírně zvýšily.
Saas Fee (9 / 210cm) nabízí výborné lyžování na ledovci Allalin, a bylo také možné dojet na lyžích až do resortu.

Grimentz-Zinal (0/40 cm) je nyní otevřen denně a v provozu má 15 vleků. Podobně Arosa-Lenzerheide (9/30 cm) měl o víkendu v provozu 10 vleků a bude i nadále otevřen po celý týden.

V pondělí večer je hlášeno lehké sněžení. Nejnovější předpovědi bohužel hlásí, že během středy a čtvrtku přijde déšť ve výškách pod 2500 m.
 

 

Italské Alpy

V italských Alpách bylo v pondělí proměnlivé počasí. Místy bylo hlášeno lehké sněžení.

Cervinia (dle sněhového zpravodajství 30/170 cm) nabízí největší možnosti lyžování v Itálii, se spojením na Zermatt je k dispozici celkem 247 km sjezdovek. Livigno (22/126 cm) mělo v pondělí otevřeno 22 vleků a 80 km sjezdovek, sjezdovky jsou v dobrém stavu.

Tento víkend byla otevřena oblast „Milky Way“ s 16 vleky v areálech Sestriere (10/30 cm) a Sauze d'Oulx (40 / 80cm). Dobré lyžování je také ve střediscích Bormio (0 / 100cm), Cortina (5 / 110cm) a Gressoney-la-Trinité (0 / 130cm).

Slabé sněžení má pokračovat do úterý, střediska se tedy snad probudí s čerstvým popraškem na sjezdovkách.
 

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk