Sněhové zpravodajství 15.10.2015

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek 15.října zažily rakouské Alpy husté sněžení. Ledovec Stubai (dle sněhového zpravodajství 60 cm) obdržel 40 cm sněhu, v provozu bylo 13 vleků, které umožňují přístup k široké škále sjezdovek s čerstvým prašanem.

Na ledovci Mölltal (70 cm) nasněžilo přes noc 30 cm a na ledovci Hintertux (110 cm) 15 cm nového sněhu. Lyžařské podmínky jsou skvělé, začínají se rýsovat i možnosti free ridu.

Skvělé lyžařské podmínky hlásí také střediska Sölden, kde napadlo 20 cm sněhu, ledovec Pitztal se 44 cm nového sněhu, nebo ledovec Kaunertal, kde nasněžilo 30 cm. Ledovec v Kaprunu otevírá o víkendu a poprvé bude spuštěna nová lanovka Gletscherjet.

Výhled pro další dny předpovídá zasněžené a chladné počasí, do víkendu očekáváme dalších 20-30 cm sněhu. Teploty na ledovcích zůstanou hluboko pod nulou.

 

Francouzské Alpy

Základní sněhová hloubka na ledovci Grande Motte (sněhové zpravodajství udává 70 cm) v Tignes se neustále zvyšuje, v úterý napadlo 30 cm sněhu a ve čtvrtek dalších 5 cm. Na sjezdovce Double M zpět do Val Claret bylo zahájeno zasněžování, což je skvělá zpráva - v případě, že se udrží chladné počasí a podmínky pro zasněžování, mohl by být svah otevřen do listopadu.

Do konce týdne se očekává ve francouzských Alpách další sněžení.

 

Švýcarské Alpy

Sníh také padal ve švýcarských Alpách, středisko Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 99 cm) hlásí 25 cm, ve středisku Zermatt (149 cm) bylo zaznamenáno 15 cm nového sněhu.

Kvůli sněžení byla ve čtvrtek poněkud omezená viditelnost, mraky se budou držet až do víkendu a dočkáme se dalšího sněžení.

Další lyžařské možnosti ve Švýcarsku nabízí střediska Engelberg a Diavolezza (nad St.Moritz), která otevřou 17.října.

 

Italské Alpy

Víkendové lyžování je možné ve středisku Cervinia (sněhové zpravodajství udává 149 cm), vleky poskytují přístup k ledovci Plateau Rosa nad Zermattem. Ve čtvrtek 15.října nasněžilo 15 cm čerstvého sněhu.

Předpověď slibuje nový sníh, který napadne do konce týdne, takže o víkendu se můžete těšit na fantastické lyžařské podmínky.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk