Sněhové zpravodajství 14.8.2015

Rakouské Alpy

Teplé a slunečné počasí letošního léta ovlivňuje podmínky pro lyžování v obou otevřených střediscích. Přesto se stále dá lyžovat na ledovci Hintertux (dle sněhového zpravodajství 90 cm) i na ledovci Mölltal (150 cm). Na Hintertuxu je otevřeno 18 km sjezdovek, na Mölltalu běží 3 vleky.

Dobrou zprávou je, že se očekává snížení teplot během víkendu, mrznout by mělo v úrovních kolem 3500 m a snad by mohl připadnout čerstvý sníh. Na dolních svazích bude bohužel v důsledku oblačnosti pršet.

 

Francouzské Alpy

Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství hlásí 155 cm) je stále otevřen, konec týdne nabízí slunečnou oblohu a poměrně dobré lyžařské podmínky. Teploty budou o víkendu klesat a mrznout bude na místech kolem 3000 m, na ledovcových svazích se tak můžeme dočkat čerstvého sněhu.

Tignes je nyní uzavřen až do konce letní sezóny.

 

Švýcarské Alpy

Dobré lyžování je k dispozici ve středisku Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 60 cm) a v Zermattu (130 cm). Na konci týdne očekávají obě střediska přeháňky, doprovázené poklesem teplot. To by mohlo vést i ke sněžení v nejvyšších oblastech Zermattu.

 

Italské Alpy

Sjezdovky na ledovci nad střediskem Cervinia (sněhové zpravodajství udává 130 cm) byly na konci týdne chráněny před slunečními paprsky hustými mraky, teploty klesají a v sobotu 15.srpna se očekává silné sněžení, mohlo by přistát přes 30 cm nového sněhu.

  

Zdroj: www.skiclub.co.uk