Sněhové zpravodajství 14.7.2015

Rakouské Alpy

Začátek týdne v celém Rakousku byl oblačný, během úterý se objevily srážky. Teploty už nebyly tak vysoké jako minulý týden, bohužel i přesto se očekává další ubývání sněhové pokrývky i na nejvyšších ledovcových svazích.

Navzdory nedávné vlně veder ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 0/220 cm) stále nabízí slušné lyžování, v provozu je 10 vleků a 21 sjezdovek.

Stubaiský ledovec je nyní uzavřen, v pondělí byly uzavřeny také vleky na ledovci Dachstein (0/130 cm), což značně snížilo nabídku lyžování v Rakousku.

 

Francouzské Alpy

Díky vysoké nadmořské výšce ledovce ve Francii stále nabízí dobré lyžování, například Tignes (70 cm) a Les Deux Alpes (188 cm). Od konce června nesněžilo, takže podmínky mimo sjezdovky jsou omezené, ale většina upravených sjezdovek v areálech jsou v dobrém stavu, i přes nedávné horké počasí.

Tignes má v provozu 13 vleků a Les Deux Alpes dokonce 22 vleků.

 

Švýcarské Alpy

Zermatt přivítal v novém týdnu spoustu návštěvníků, a to jak lyžařů, tak pěších. V provozu je 13 vleků, sjezdovky jsou ráno dostatečně pevné, ale v průběhu dne vlivem slunečních paprsků měknou. Velkým bonusem v tuto chvíli je otevřené spojení do Cervinie v Itálii, což umožňuje širokou nabídku lyžování.

Počasí pro tento týden slibuje směsici slunce a mraků.

Saas Fee plánuje otevřít tento víkend.

 

Italské Alpy

Cervinia (sněhové zpravodajství udává 130 cm) je v současné době jediný otevřený resort v Itálii. Nový týden přinesl polojasné počasí s dobrou viditelností. Spuštěny jsou 3 vleky až do oblasti Plateau Rosa s otevřeným spojením do Zermattu

Předpověď počasí očekává během následujících dnů více slunečního svitu a ubývání mraků.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk