Sněhové zpravodajství 14.3.2016

Rakouské Alpy

Dobré lyžařské podmínky přetrvávají v současné době v Rakousku, a to navzdory nedostatku významného sněžení v průběhu minulého týdne. Nejlepší podmínky najdeme na horních svazích, kde nízké teploty zajišťují, že svahy zůstanou ve výborném stavu. Nejlepší lyžování v zemi aktuálně nabízí ledovcové středisko Pitztal (dle sněhového zpravodajství 242/348 cm), kde v posledních týdnech napadlo nejvíce sněhu.

Slunečné počasí z pondělí 14.března bude v dalších dnech nahrazeno oblačností, s možností lehkého sněžení během úterý. Zbytek týdne by měl být slunečný.

 

Francouzské Alpy

Přes týden nedošlo k žádnému novému významnému sněžení, ale i přesto je lyžování stále vynikající.

Pyreneje byly výjimkou - zde nasněžilo v pondělí kolem 30 cm nového sněhu ve střediscích Cauterets (sněhové zpravodajství udává 85/310 cm) a Bareges/La Mongie (80/280 cm). Podmínky v celém regionu jsou vynikající, čerstvý sníh je hlášený i mimo sjezdovky.

Dobré lyžování má v nabídce region Espace Killy, především na horních svazích, kde jsou teploty nižší. Prakticky všechny lanovky jsou spuštěny a otevřeno je velké množství lyžařského terénu.

Areály na jihu jsou stále ve výborném stavu, lyžování je fantastické po celé hoře například ve středisku Bonneval sur Arc (140/350 cm).

V první části týdne bude spíše oblačno, což s sebou přináší možnost lehkého sněžení v celé řadě oblastí. Teploty uprostřed týdne klesnou až k -9C. Ve vybraných střediscích na jihu se očekává husté sněžení, připadne více než 40 cm nového sněhu.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí 14.března bylo na většině území Švýcarska slunečno, lyžařské podmínky jsou výborné. V uplynulých dnech nenapadl téměř žádný nový sníh, přesto je ve všech regionech k dispozici velmi dobré lyžování.

Nejlepší podmínky se nachází na horních svazích, kde nízké teploty zaručují, že sníh zůstává ve výborném stavu. Dolní svahy mohou během odpoledne trochu měknout kvůli vyšším teplotám, v údolí středisek Les Diablerets (dle sněhového zpravodajství 65/170 cm) a Leysin/Les Mosses (110/255 cm) bylo v pondělí zaznamenáno kolem +5C. V průběhu víkendu klesla v mnoha oblastech sněhová pokrývka o 10 cm.

V úterý přijdou mraky a bude lehce sněžit. Ve čtvrtek se vrátí slunce, o víkendu se budou teploty držet kolem +2C.

 

Italské Alpy

Na většině území Itálie stále převažují velmi dobré podmínky. Minulý týden nenapadl žádný nový sníh, ale díky nízkým teplotám se sníh drží ve výborném stavu.

Dolomity neviděly žádné významné sněžení od 8.března, ale stále je k dispozici dobré lyžování, například ve středisku Arabba (sněhové zpravodajství hlásí 121/180 cm).

Podobné je to v oblasti Mléčná dráha, od minulého týdne zde nepřibyl žádný nový sníh. Podmínky jsou však stále výborné, nízké teploty zajišťují dobrý stav sněhové pokrývky. Nyní je otevřeno 272 z 320 km sjezdovek.

Fantastické lyžařské podmínky nabízí střediska v údolí Aosta a Monterosa, navzdory nedostatku nedávného sněžení. Nejlépe si zalyžujete na horních svazích, kde jsou teploty nejnižší.

Mraky z pondělí pravděpodobně zůstanou v první polovině týdne, teploty do středy budou nízké, klesnou až k -7C. V mnoha regionech se očekává husté sněžení.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk