Sněhové zpravodajství 14.11.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy zaznamenaly o víkendu větší množství čerstvého sněhu, zvláště ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 75/105cm) ohlásil 30 cm čerstvého sněhu z noci z neděle na pondělí. Obdobně je na tom ledovec Kaunertal (88/194cm), kde připadlo rovněž krásných 30 cm sněhu o víkendu. Ledovec Kitzsteinhorn ve středisku Kaprun (40/180cm) zažil úžasný začátek sezóny díky nepřetržitému sněžení z víkendu a dalšímu z dnešního dne. Většina lanovek však zůstala otevřená.

V jiných částech rakouských Alp způsobilo husté sněžení uzavření střediska Kitzbühel (5/60cm), avšak podle dalších prognóz budou lanovky v provozu během nadcházejících dnů.

Rakouské Alpy budou mít i v pondělí tento trend. Všechna střediska mají zamračenou oblohu, sněží a teploty se pohybují mezi – 5 až -16C. Toto se v úterý změní, protože se objeví sluníčko a mírné teploty. Slunečné počasí nevydrží dlouho a další čerstvý sníh je dle sněhového zpravodajství předpovídán na víkend.

 

Francouzské Alpy

Tignes (dle sněhového zpravodajství 15/50cm) hlásí až 20 cm čerstvého sněhu na ledovci, ve středisku napadlo až 10 cm. Vítr bohužel uzavřel provoz lanovek, to se však má zlepšit a o víkendu budou podmínky pro lyžování lepší.

 

Švýcarské Alpy

Podmínky pro lyžování ve švýcarských Alpách jsou smíšené, současné počasí přináší čerstvý sníh, který ovlivňuje viditelnost a provoz lanovek. Engelberg (dle sněhového zpravodajství 20/200cm) má 50 cm čerstvého sněhu, v provozu má 7 sjezdovek a 3 lanovky. Střediska Pontresina (30/40cm), Saas Fee (20/80cm) a Zermatt (10/110cm) jsou v současnosti uzavřené a Andermatt (10/150cm) má v provozu lanovky pouze o víkendu. V úterý by měly být podmínky lepší, Engelberg nabízí výborné podmínky pro lyžování.

 

Italské Alpy

Podmínky v oblasti Matterhorn byly v pondělí větrné, takže lanovky nebyly v provozu. Cervinia (5/110cm) mělo rovněž uzavřený provoz lanovek. Dle sněhového zpravodajství byl jinde přírůstek čerstvého sněhu menší. Val Senales (20/100cm) je uzavřené kvůli silnému větru a zhoršené viditelnosti. Passo Tonale (100cm) má v provozu 2 lanovky obsluhující 3 sjezdovky, kde ale byla omezená viditelnost. Podmínky by se měly postupně zlepšovat bez dalších uzavírek.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk