Sněhové zpravodajství 14.11.2016

Rakouské Alpy

V pondělí 14.listopadu se vrátilo slunce nad rakouské Alpy a připravilo skvělé podmínky pro lyžování.

Čerstvý sníh z víkendu napadl ve střediscích Pitztal (82/118cm), Sölden (10/129cm) a Neustift (20/100cm). Neustift otevřel další novou lanovku a nabízí nyní 18 z celkových 26. Ve středisku Sölden je v provozu 15 z 33 lanovek, avšak svahy do střediska zatím zůstávají zavřené.

Skvělé lyžování nabízí střediska Hintertux (25/105cm) a Kaprun (30/110cm), kde lze nalézt skvělý sníh na vyšších svazích. Většina svahů mimo sjezdovky s prašanem již byla sjetá, avšak nelze říct, že se nedají nalézt stále dobré podmínky.

Sněhové zpravodajství pro tento týden hlásí, že slunečné počasí v pondělí bude nahrazeno v úterý lehkou oblačností. To může znamenat lehké sněžení v oblastech Hintertux a Kaunertal (68/102cm). Výraznější sněžení se očekává o víkendu. Obergurgl očekává dle sněhového zpravodajství 55 cm nového sněhu během svého zahájení sezóny v sobotu 19.listopadu.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy hlásí výrazné sněžení z minulého týdne. Další sníh je dle sněhového zpravodajství na cestě, takže sezóna začíná opravdu skvěle.

Courchevel otevřel provoz na jeden den v pátek a mnoho dalších středisek připravuje zahájení sezóny. Pouze Tignes bylo v provozu pro  lyžování v pondělí 14.listopadu. Nicméně středisko nabízí skvělé podmínky pro lyžování, zvláště po otevření známé sjezdovky Double M. Tignes má skvělý sníh díly sněžení z minulého týdne a i když se nejednalo o velkou vrstvu, počasí během dne přineslo rovněž skvělé podmínky. Slunečné počasí nabídlo skvělé výhledy.


Švýcarské Alpy

Skvělý slunečný den po víkendu plném čerstvého sněhu, to byly švýcarské Alpy v pondělí 14.listopadu. Zermatt (20/150cm) nabízí 40 km sjezdovek a 12 lanovek. Saas Fee (40/135cm) nabídlo rovněž slunečné počasí, freestylový park je nyní uzavřený na ledovci. O víkendu lyžovalo na čerstvém prašanu pouze pár milovníků.

Dle sněhového zpravodajství budou nadcházející dny proměnlivé. Vyšší teploty nad bodem mrazu způsobí úbytek sněhu. V druhé polovině týdne by mohlo přijít další sněžení.

Italské Alpy

Lyžování v italských Alpách nabízí v pondělí dvě střediska Val Senales a Cervinia. Val Senales (10/90cm) má proměnlivé podmínky a čerstvý prašan. Cervinia (50/190cm) rovněž nabízí omezené lyžování ovlivněné větrem.

I přes víkendové sněžení hlásí většina středisek italských Alp otevření až na začátek prosince.

Dle sněhového zpravodajství se budou teploty v nadcházejících dnech pohybovat kolem bodu mrazu. Další porce sněhu se očekává na víkend.

 

Německé Alpy

Lyžování je nyní aktuální i pro německé Alpy ve středisku Feldburg (14/38cm). Středisko nabízí 2 z celkového počtu 34 lanovek a příjemné lyžování v celé oblasti na upravených sjezdovkách. Další středisko Reit im Winkl rovněž doufá v otevření o víkendu 26./27.listopadu. 

Zdroj: www.skiclub.co.uk