Sněhové zpravodajství 14.11.2013

Rakouské Alpy

Tento týden napadl nový sníh pouze v Söldenu (08/120 cm), a to 10 cm. Ve čtvrtek 14. listopadu byla snížena viditelnost, ale i přes to si lyžaři a snowboardisti užili skvělého lyžování. Díky novému sněhu může resort zprovoznit dalších 8 vleků, a to hned v sobotu 16. listopadu.

Ve čtvrtek 14. listopadu zahájil Obergurgl (10/55 cm) zimní sezónu, v provozu je 13 vleků a čekají na vás perfektně upravné sjezdovky.

Fantastický začátek sezóny mají všechny rakouské ledovce - na Hintertuxu (0/155 cm) opět krásně svítilo sluníčko.

 

Francouzské Alpy

Alpe d´Huez se těší na začátek sezóny, který je naplánovaný na sobotu 16 listopadu. Minulý víkend zde napadlo 6 cm nového sněhu a stane se druhým francouzským střediskem, které je letos již v provozu.

I přes to, že v Tignes (30/200 cm) tento týden nenapadla nová sněhová nadílka, podmínky na sjezdovkách jsou vynikající. Na ledovci Grande Motte byla ve čtvrtek 14. listopadu snížena viditelnost.

 

Švýcarské Alpy

O tomto víkendu zahájí zimní sezónu další švýcarská střediska. Davos (2/38 cm) začne již v pátek 15. listopadu, zatím co Engelberg (11/62 cm) zahájí provoz na ledovci Titlis o den později. 

Díky hustému sněžení z minulého týdne panují ve Švýcarsku vynikající podmínky i přes to, že je na většině území snížena viditelnost.

Ve středisku Saas Fee (7/220 cm) je stále více sněhu a tak se můžete těšit na kvalitně upravené sjezdovky.

Veriber má pouze víkendový provoz, zalyžovat si můžete opět v sobotu.

 

Italské Alpy

Od víkendu nenapadnul v Itálii žádný nový sníh, ale i tak tam jsou výborné podmínky nejenom na sjezdové lyžování, ale i na běžky.

Přes víkend byla kvůli bouřlivému počasí uzavřena střediska Cervinia (0/110 cm) a Val Senales (5/260 cm).

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk