Sněhové zpravodajství 13.6.2017

Rakouské Alpy

Lyžařská oblast Dachstein (dle sněhového zpravodajství 330 cm) je ve skvělém stavu a přesto, že sněhová základna od minulého týdne klesla, stále je hlubší než tři metry.

Ledovec Hintertux (210 cm) nehlásí tolik sněhu jako Dachstein. Ovšem sněhu je dostatek a lyžaře láká 20 km upravených sjezdovek.

V Kaprunu (180 cm) byl začátek týdne oblačný, na ledovci Kitzsteinhorn bylo v provozu 7 lanovek, které umožňují přístup k pěti sjezdovkám.

Ledovec Stubai (180 cm) je také otevřen a stejně jako na Kaprunu je základní hloubka 180 cm. Středisko má v provozu 5 lanovek, které poskytují přístup k 6 km sjezdovek.

Ledovce Mölltal a Sölden plánují otevření na 15.června.

Lyžování na Pitztalu by mělo být k dispozici od 1.července.

 

Francouzské Alpy

Val d´Isere (dle sněhového zpravodajství 0/80 cm) byl otevřen o víkendu pro letní sezonu. Víkend byl slunečný a stejný ráz počasí pokračuje i v začátku týdne.

Les Deux Alpes a Tignes plánují otevřít pro letní lyžování 24.června.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí 12.června se lyžovalo v Zermattu (dle sněhového zpravodajství 80 cm), sníh je v dobrém stavu a viditelnost skvělá.

Saas Fee plánuje otevřít pro letní lyžování 15.července.

 

Italské Alpy

V současné době je možné lyžovat na Passo Stelvio (dle sněhového zpravodajství 20/180 cm) a jízdní podmínky na horních svazích jsou velmi dobré.

Cervinia se otevře pro letní lyžařskou sezonu 28.června. Val Senales bude až do začátku července zavřený.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk