Sněhové zpravodajství 13.5.2014

Rakouské Alpy

Na rakouských ledovcích jsou velmi dobré podmínky k lyžování. Stejně jako na jiných místech Evropy sněžilo i na ledovci Hintertux (385 cm), na horních svazích bylo až -10 stupňů. Díky chladnímu počasí je sníh kvalitní.

Více sněhu by mělo dle sněhového zpravodajství napadnout během týdne a to konkrétně ve středu 14. května, kdy se můžeme těšit až na 50 cm na vrcholcích ledovců.

 

Francouzské Alpy

Až do konce června jsou všechna francouzská střediska uzavřena.

 

Švýcarské Alpy

V provozu je pouze středisko Zermatt (200 cm). Dostatek kvalitního sněhu je zejména ve vyšších polohách a to hlavně díky sněnové nadílce, která napadla během víkendu. V pondělí bylo nezvykle chladno a bylo spuštěno 6 vleků z celkových 54.

Saas Fee je až do začátku července uzavřeno.

 

Italské Alpy

V obou střediscích, která jsou ještě v provozu, napadl přes víkend čerstvý sníh. Val Senales (60/315 cm) bylo sice začátkem týdne uzavřeno, ale mělo by být co nejdříve zase v provozu.

Na ledovci Presena (450 cm) je v provozu pouze hrstka sjezdovek a vleků, ale přesto nabízí moc dobré podmínky k lyžování. Začátek týdne byl slunečný, ale dle zpráv ze sněhového zpravodajství se dočkáme i nového sněhu, který by měl napadnout ve středu 14. května.

 

Zdroj. www.skiclub.co.uk