Sněhové zpravodajství 13.3.2017

Rakouské Alpy

Teplé počasí a silné sluneční paprsky připravily pro rakouské Alpy jarní podmínky pro lyžování. Dle sněhového zpravodajství klesla vrstva sněhu všeobecně o 10 cm, na nižších svazích je sníh hodně měkký a mokrý.

Nejlepší lyžování nabízí v současnosti výše položená střediska na ledovcích kolem regionu Obergurgl, jako například Kaunertal (303/365cm), Solden (20/277cm) a Pitztal (171/215cm), kde se teploty pohybují kolem -2C.

Hintertux (75/295cm) v regionu Zillertal má rovněž výborné podmínky, je to poprvé, kdy je v provozu všech 20 lanovek najednou a sjezdovky jsou perfektně upravené.

Dle sněhového zpravodajství lze očekávat v průběhu tohoto týdne slunečné počasí až do soboty, teploty budou vysoko na +9C. O víkendu bude pršet ve většině středisek.

 

Francouzské Alpy

Pondělí 13.3. přineslo do francouzských Alp slunečné počasí a jarní podmínky pro lyžování mimo sjezdovky je sníh již téměř uježděný.

Dobré podmínky pro lyžování nabízí středisko Chamonix (0/300cm), i přesto, že sníh je již hodně uježděný a svahy do střediska jsou měkčí, takže je lepší držet se výše. Foret verte ve středisku Vallorcine (5/230cm) je uzavřené, avšak může být znovu v provozu, pokud počasí dovolí.

Podmínky pro lyžování jsou stále dobré v oblasti Trois Vallées, sníh je na i mimo sjezdovky různorodý. Sjezdovky dolů do středisek rychle měknou pod sílou slunečních paprsků, sjezdovky dolů do St Martin (42/185cm) jsou lemovány trávou a bahnem. Nejlepší podmínky pro lyžování naleznete na vyšších svazích, kde je lyžování výborné.

Dobrá zpráva přichází z La Grave (150/270cm), kde jsou v provozu všechny 4 lanovky, takže zpřístupňují celou oblasti. Sousední Les Deux Alpes rovněž jede na plný výkon – v provozu je všech 48 lanovek. Dle sněhového zpravodajství bude tento týden bez čerstvého sněhu, avšak ve znamení slunečních paprsků.

 

Švýcarské Alpy

Slunce bylo vládcem nad švýcarskými Alpami v pondělí 13.3. Dle sněhového zpravodajství nenapadl o víkendu žádný  nový sníh, výše položené svahy jsou tak udusané, upravené a všeobecně ve velmi dobrém stavu. Nižší svahy začínají v průběhu dne měknout.

Jedny z nejlepších podmínek pro lyžování ve švýcarských Alpách naleznete v oblasti Matterhorn ve střediscích Zermatt (10/220cm), Zinal (30/160cm) a Saas Fee (35/230cm), kde je stabilní vrstva sněhu a dostatek otevřených lanovek, takže si můžete užít různé sjezdovky pro lyžování v celé oblasti.

Region Jungfrau rovněž sjezdovky v nižších polohách měknou. Murren (63/257cm) má jedny z nejlepších svahů v oblasti na vrcholu Schilthorn. Blízký Grindelwald (3/179cm) potřebuje nižší teploty pro své svahy do střediska a čerstvý sníh, aby nebylo nutné tyto sjezdovky uzavřít.

Dle sněhového zpravodajství bude tento týden do pátku bez čerstvého sněhu, ale vydrží podmínky jako dnes. O víkendu by se mělo zatáhnout, takže bude sněžit nebo pršet.

 

Italské Alpy

Výborné lyžování nabídly italské Alpy v pondělí 13.3., sjezdovky ve vyšších polohách jsou ve výborném stavu. Dle sněhového zpravodajství tento týden bude teplo bez sněhu, takže pro lyžování budou podmínky vyloženě jarní.

Příjemné lyžování nabízí střediska Alagna (20/220cm), Champoluc (50/200cm) a Gressoney (60/220cm) spolu s dalšími středisky v oblasti Monterosa. Sjezdovky jsou udusané a dobře upravené, nižší svahy měknou pod silou slunečních paprsků.

Obdobné podmínky pro jarní lyžování nabízí i oblasti Dolomiti Suuperski, kde slunce převládlo. Nižší svahy jsou měkčí, zvláště koncem dne. Tak je lepší držet se ve vyšších polohách, kde je lyžování rychlejší.

Nejlepší lyžování v italských Alpách nabízí středisko Cervinia (70/170cm), kde jsou sjezdovky excelentní a celý den svítilo slunce.

 

Německé Alpy

Německé Alpy nabídly dnes rovněž nádherný den s výbornými výhledy na Alpy a okolí. Podmínky na sjezdovkách jsou proměnlivé, takže je lépe držet se ve vyšších polohách, protože nižší svahy měknou. Stále lze nalézt dostatek dobrých sjezdovek. Lenggries (10/70cm) jsou dobré, kolem svahů však již není moc sněhu. Garmisch (15/50cm) má výborné podmínky.

 

Sněhové zpravodajství

Dle sněhového zpravodajství nebude v Alpách až do pátku sněžit. Bude slunečno a krásné jarní podmínky. Rakouské, francouzské, švýcarské a italské Alpy budou mít celý týden až do pátku jarní podmínky. O víkendu se zatáhne a místy by mohlo sněžit.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk