Sněhové zpravodajství 13.2.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy nabídly v pondělí 13.2. skvělý den jak co se počasí týče, tak co do kvality sjezdovek.

Oblast Ski Juwel se střediskem Alpbach (45/80cm) měla úžasný den plný slunce a skvělého lyžování. Výhledy do okolí byly úžasné. Nejen Ski Juwel mělo úžasný den, avšak i oblast Amadé nabídla perfektní lyžování. Nad střediskem Bad Hofgastein (55/135cm) vládlo slunce. Nádherný den byl na ledovci Hintertux (70/180cm), kde jsou i sjezdovky ve fantastické kondici.

Seznam středisek, kde bylo v pondělí nádherné počasí, by byl dlouhý, nejlepší je vydat se do rakouských Alp a vyzkoušet si to na vlastní kůži.

 

Francouzské Alpy

Dle sněhového zpravodajství pro francouzské Alpy bylo pondělí bez srážek, tedy sněhu, avšak ve většině středisek bylo slunečno, místy lehce oblačno.

La Grave (40/190cm) konečně naplno rozjíždí sezónu díky dosavadnímu sněžení. Ve středisku leží příjemný měkký čerstvý sníh, avšak pozor na nebezpečí lavin. Serre Chevalier (25/160cm) nabídlo rovněž skvělé podmínky s dostatečným množstvím čerstvého sněhu a upravenými svahy.

Podmínky pro lyžování zůstávají skvělé dle sněhového zpravodajství díky dosavadnímu sněžení.

 

Švýcarské Alpy

Příjemné slunečné počasí hlásí švýcarské Alpy. Po proměnlivém a velmi rychle se měnícím počasí z minulého týdne, se do oblasti vrátilo sluníčko. Podmínky na sjezdovkách byly dnes excelentní, nejlepší lyžování lze nalézt ve vyšších polohách.

Nižší svahy a sjezdovky do středisek začínají být s postupem dne zledovatělé, rovněž i s ohledem na velký provoz na těchto svazích. Mimo sjezdovky jsou podmínky různorodé, pro znalce a zkušené lyžaře je možné vyrazit mimo hlavní trasy, kde lze ještě nalézt čerstvý prašan. Rovněž je třeba sledovat lavinové zpravodajství.

Dle sněhového zpravodajství bude tento týden převážně slunečno, lehké sněžení může přijít v pátek, avšak toto se může ještě koncem pracovního týdne změnit.

 

Italské Alpy

Dle sněhového zpravodajství přišel po týdnu plném sněžení den plný slunce do italských Alp. Nejdelší a nejintenzivnější sněžení této sezóny velmi osvěžilo sjezdovky v celé oblasti italských Alp. V současnosti jsou sjezdovky ve výborném stavu ve všech sledovaných střediscích. Mimo sjezdovky jsou podmínky různorodé, nejlepší lyžování nabízí region Bormio a oblasti kolem vrcholu Matterhorn, zvláště Cervinia (50/180cm). Region Sella Ronda je mimo sjezdovky rovněž nádherný, avšak stále sjízdný hlavně pro ty, kterým nevadí pár šrámů od kamenů na jejich skluznicích.

Jižní oblast regionu Piedmont si dle sněhového zpravodajství rovněž užívá čerstvý sníh z minulého týdne, podmínky jsou excelentní rovněž v oblasti Via Lattea. Kolem vrcholu Mont Blanc je možné nalézt skvělé podmínky pro lyžování díky sněžení z minulého týdne a víkendu na i mimo sjezdovky.

Dle sněhové předpovědi může být tento týden lehce oblačno, avšak zítra se již objeví slunečné počasí, které bude převažovat až do víkendu, tento týden tedy nepřipadne žádný čerstvý sníh.

 

Německé Alpy

Německé Alpy mají v pondělí stabilní podmínky pro lyžování. Sníh na sjezdovkách je ve výborném stavu. Na nižších svazích začínají být místy ledové plotny. Mimo sjezdovky je lyžování velmi omezené, otevřené části výše položených svahů nabízí příjemné zážitky, avšak lyžování mezi stromy je nebezpečné.

Dle sněhového zpravodajství bude tento týden bez dalšího sněžení, avšak plný slunce. Sněžit může pouze o víkendu a to jen lehce.

 

Sněhové zpravodajství

Po období sněžení se vrátila vysoká fronta, která přinesla do celé oblasti Alp slunečné počasí. Tento týden bude slunečno většinou bez srážek, místy může být lehce oblačno a o víkendu může lehce sněžit.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk