Sněhové zpravodajství 13.10.2016

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek 13.října byl na rakouských ledovcích fantastický den - pěkné počasí a čerstvý sníh vytvořily úžasné podmínky.

Tyrolské areály - Hintertux (dle sněhového zpravodajství 50 cm), Sölden (92 cm) a Stubai (60 cm) obdržely spoustu čerstvého sněhu. Výborné podzimní lyžování nabízí ledovce Kaunertal (45 cm) a Pitztal (68 cm).

Střediska kolem Salcburku si užila vynikající konec týdne. Na ledovci Kaprun (80 cm) byla modrá obloha a čerstvý sníh na sjezdovkách. Směrem na jih na ledovci Mölltal (120 cm) napadlo 20 cm nového sněhu, avšak obloha zde byla zatažená.

 

Francouzské Alpy

Z důvodu silného větru a hustého sněžení se ve čtvrtek nelyžovalo v žádném francouzském středisku.

 

Švýcarské Alpy

Špatné počasí zastavilo dnes vleky ve švýcarském Zermattu (sněhové zpravodajství udává 165 cm), otevřeno bylo středisko Saas Fee (120 cm) i přes hustou oblačnost a špatnou viditelnost.

O víkendu se očekává velmi husté sněžení v obou střediscích, předpokládá se více než metr nového sněhu. Foukat bude slabý vítr, takže podmínky na začátku nového týdne by mohly být vynikající!

 

Italské Alpy

Areál Passo Stelvio (sněhové zpravodajství hlásí 160 cm) musel být ve čtvrtek 13.října kvůli špatným povětrnostním podmínkám uzavřen. Středisko Val Senales (50 cm) je otevřeno a nabízí vynikající podmínky díky čerstvému sněhu z nedávného sněžení.

V dalších dnech předpověď očekává mírné teploty, déšť a slabý vítr.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk