Sněhové zpravodajství 13.10.2015

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy hlásí fantastické lyžařské podmínky. Začátek týdne byl slunečný a teploty se držely těsně pod bodem mrazu. V neděli 11.října nasněžil na sjezdovky čerstvý sníh.

V posledních dnech se otevřely další vleky a sjezdovky na ledovci Mölltal (dle sněhového zpravodajství 60 cm) - byly spuštěny obě sedačkové lanovky na ledovec. Na ledovci Hintertux (90 cm) byl otevřen Kaserer 2 T-bar a další 2 kilometry sjezdovek, celkem tedy 26 km sjezdových tratí. Ledovec Stubai (40 cm) také přidal další vleky, nyní běží celkem 12. Otevřeno je 9 sjezdovek a také se zasněžuje, takže v nejbližších dnech snad bude dostupné lyžování až do Gamsgarten.

Tento týden se očekává další sněžení, do konce týdne bychom se mohli dočkat až 50 cm nového sněhu.

Během týdne zahájí svůj provoz další letoviska - Sölden, Kaunertal, Pitztal a Kitzsteinhorn v Kaprunu.

 

Francouzské Alpy

Tignes (sněhové zpravodajství hlásí 50 cm) zůstává v současné době jediný otevřený areál ve Francii. V provozu je 5 vleků na ledovci Grande Motte. Během týdne by se měly spustit další lanovky na Vanoise a Lanches. Předpověď očekává sněžení a také díky zasněžovacímu zařízení by mohla být brzy otevřena sjezdovka Double M zpět do údolí.

Do konce týdne se očekává až půl metru sněhu, nejsilnější sněžení přijde ve čtvrtek.

 

Švýcarské Alpy

Skvělé lyžování nabízí Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 99 cm) a Zermatt (149 cm). Díky teplotám pod bodem mrazu a slunečné obloze je lyžování dokonalé.

V Zermattu byla otevřena vysokorychlostní sedačková lanovka Furgsattel a byly přidány dvě červené sjezdovky. To znamená, že na lyžích lze překonat téměř 1000 vertikálních metrů až na Trockener Steg ve výšce 2939 m.

Počasí tento týden bude zasněžené, nejvíce nasněží ve čtvrtek a pátek. Teploty budou velmi nízko, nezapomeňte se tedy pořádně nabalit.

Pokud hledáte další lyžování, v sobotu 17.října se otevřou střediska Engelberg a Diavolezza (nad St.Moritz).

 

Italské Alpy

Letní lyžařská sezona ve středisku Cervinia je ukončena, vleky se opět rozjedou 18.října a umožní přístup na ledovec Plateau Rosa. Skvělé lyžování nabízí malý areál Passo Stelvio a také ledovec ve Val Senales.

 

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk