Sněhové zpravodajství 13.1.2014

Rakouské Alpy

O víkendu bylo v Rakousku převážně slunečno, ale v pondělí 13. ledna teploty konečně klesly a na cestě je čerstvý sníh.

Teploty pod bodem mrazu jsou ve střediscích Obergurgl (75/180 cm) a St. Anton (30/85 cm). Můžete se ale těšit na slunečné počasí a vynikající podmínky na sjezdovkách.

V oblasti Ski Welt jsou však stále jarní podmínky, teploty ve střediscích Söll (20/40 cm) a Westendorf (10/50 cm) dosáhly k 5 stupňům. Na Kitzbühelu si lépe zalyžujete ve vyšších polohách, níže je sníh kvůli vyoským teplotám měkký.

Tento týden by mělo být podle sněhového zpravodajstvíchladněji a mohli bychom se dočkat čerstvého sněhu, pokud tomu tak bude, podmínky by se měly nadále lepšit.

 

Francouzské Alpy

Minulý týden bylo teplo, takže lepší podmínky k lyžování najdete ve vyšších polohách. I ve Francii by se mělo ochladit, tak se doufejme dočkáme nové sněhové nadílky.

Teploty kolem 1 stupně se pohybovaly ve střediscích Portes du Soleil, Avoriaz (90/160 cm) a Chatel (40/100 cm). Protože bylo zataženo, sníh na sjezdovkách byl chránen mraky a nezměkčovalo ho slunce.

Ve Třech údolích teploty dosáhly zejména ve středisku Courchevel (60/87 cm) až k -3 stupňům. Protože bylo v pondělí hodně zamračeno, mohlo by to znamenat brzké sněžení.

Díky klesajícím teplotám najdete perfektní podmínky ve střediscích Tignes (65/140 cm) a Val d´Isere (64/105 cm). Slušně si zalyžujete i na ledovci Grande Motte, kde je dostatek sněhu i mimo sjezdovky.

 

Švýcarské Alpy

Tento týden očekáváme novou sněhovou nadílku a to hlavně díky teplotám, které se konečně dostaly pod bod mrazu.

Nejlepší podmínky na vás čekají ve střediscích Saas Fee (66/255 cm) a Zermatt (40/150 cm), kde se v pondělí 13. ledna teploty pohybovaly až kolem -5 stupňů.

Díky zvýšené oblačnosti se můžeme těšit na čerstvý sníh, který by měl během týdne napadnout.

Všeobecně ve Švýcarsku nemají střediska dle místního sněhového zpravodajství problém s množstvím sněhu, nejvíce je v Andermattu (50/350 cm) a Engelbergu (5/200 cm).

 

Italské Alpy

Tento víkend v Itálii nový sníh nenapadnul, ale v  pondělí jste si na sjezdovkách mohli užít lyžování pod slunečnou oblohou.

V Itálii je chladněji než v jiných alpských destinacích, teploty například v Monterosa klesly pod -5 stupňů.

Slunečné, ale chladné počasí na vás čeká na začátku týdne v Cervinii (55/160 cm) a Val Senales (50/290 cm). Fantastický sněhový základ mají střediska Passo Tonale (70/400 cm) a Madesimo (260/350 cm).

Díky sněhovému zpravodajství víme, že tento týden se vystřídá slunečné počasí se sněhovými přeháňkami a pokud zůstanou teploty pod bodem mrazu, můžete se těšit na skvělé podmínky.

 

Zdroj: www.skiclu.co.uk