Sněhové zpravodajství 12.5.2015

Rakouské Alpy

Dachsteinský ledovec je v tuto chvíli uzavřen pro letní lyžování, znovu otevřít by se měl po čerstvém přísunu sněhu. Další ledovcová střediska jsou otevřena. Od začátku měsíce května nepřipadl žádný čerstvý sníh, ale podmínky jsou stále příjemné.

S vynikající sněhovou základnou po zimě nabízí výborné lyžování ledovec Stubai (dle sněhového zpravodajství 260 cm), v provozu je 13 vleků a 14 sjezdovek. Začátek týden byl slunečný s modrou oblohou a vynikajícími výhledy.

Do středy se očekává slunečné počasí, od čtvrtku se začne tvořit oblačnost, což může přinést husté sněžení.

 

Francouzské Alpy

Tignes má nyní ve svém provozu přestávku, uzavřen byl v neděli 10.května. Znovu otevřený bude 26.června.

Les Deux Alpes se otevře pro letní lyžařskou sezónu 20.června a v provozu bude do 29.srpna. Val d´Isere plánuje letní provoz na období od 6.června až 12.července.

 

Švýcarské Alpy

Zermatt (sněhové zpravodajství udává 0/200 cm) je jediný švýcarský lyžařský areál, který je stále v provozu. Nový týden začal slunečným počasím, v provozu byly 4 vleky, které umožňují přístup k dobrému lyžování na Theodulgletscher. Na italské straně hranice v Cervinii jsou od neděle v provozu 3 vleky. Ve čtvrtek se očekává až 30 cm nového sněhu, takže se můžeme těšit na skvělé lyžování.

Ledovec Saas Fee je zavřený do 19.července.

 

Italské Alpy

Vleky v areálu Cervinia (dle sněhového zpravodajství 0/210 cm) byly po celý minulý týden uzavřeny, ale v průběhu května budou v provozu vždy každý víkend. Do čtvrtku se očekává slunečné počasí, ke konci týdne přijde poměrně silné sněžení.

Ledovec Presena není letos v létě otevřen z důvodu výstavby nové vysokorychlostní gondoly na ledovci, letní lyžování na Val Senales bylo zrušno kvůli nedostatku sněhu během zimy.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk