Sněhové zpravodajství 12.11.2015

Rakouské Alpy

Ve čtvrtek byla nad většinou středisek jasná obloha se slunečními paprsky.

Ze střediska Kaprun (dle sněhového zpravodajství 0/50 cm) jsou hlášeny tvrdé a zmrzlé sjezdovky. Sněhová pokrývka kvůli vysokým teplotám mírně utrpěla jak ve středisku Kaunertal (76/94 cm), tak i na ledovci Stubai (0/80 cm).

Směrem k víkendu bude jasné počasí ustupovat a objeví se mraky s možností lehkého sněžení. Mrznout bude na úrovních od 2300 m, horní svahy ledovce Pitzal (59/105 cm) a ledovce Kaprun by se tak mohly dočkat několika centimetrů nového sněhu.

 

Francouzské Alpy

Příznivé počasí v Tignes pokračuje a čtvrtek byl další krásný den.

Sjezdovky zůstávají v dobrém stavu díky chladným večerům a silnému sněžení na konci října. Teplota během víkendu bude klesat a v polovině příštího týdne může lehce sněžit. Mrznout bude na místech od 2300 m, takže sníh by mohl napadnout i na dolních svazích.

Mnoho středisek plánuje otevření na konec listopadu, Chamonix spustí své vleky 28.listopadu v závislosti na sněhových podmínkách. Meribel a Alpe d´Huez otevřou 5.prosince.

 

Švýcarské Alpy

Ve čtvrtek slunce svítilo na většině území Švýcarska.

Některé resorty utrpěly kvůli rostoucím teplotám během tohoto týdne, zejména Saas Fee (sněhové zpravodajství udává 0/68 cm) a Pontresina (0/11 cm). Přesto jsou k dispozici velmi dobře upravené sjezdovky.

Flims/Laax (0/30 cm) a Davos (0/10 cm) stále nabízí omezený víkendový provoz, Engelberg zůstane zavřený minimálně do 13.listopadu z důvodu údržby.

I ve Švýcarsku budou teploty během víkendu klesat a příští týden se může objevit čerstvý sníh. To je dobrá zpráva pro střediska Andermatt, Crans-Montana a region Jungfrau, která se otevřou v polovině listopadu, v závislosti na sněhových podmínkách.

 

Italské Alpy

Čtvrteční lyžování ve středisku Val Senales (sněhové zpravodajství hlásí 0/75 cm) a Cervinia (0/110 cm) bylo výborné, obloha byla jasná a slunečná.

Obě střediska se snaží otevřít více terénu. V Cervinii se ve čtvrtek připravoval vlek Plan Maison, který by umožnil přístup ke svahům pod Theodulpass. Podobně ve Val Senales začala příprava pro otevření lanovky Gletschersee 2 s přístupem k modrému svahu Gletschersee.

Po víkendu teploty klesnou k bodu mrazu, což přinese i čerstvý sníh. Na poslední listopadový víkend plánují otevření střediska Monterosa a Milky Way, Cortina, Courmayeur a Livigno.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk