Sněhové zpravodajství 12.1.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy měly ve čtvrtek převážně oblačno s občasným průnikem slunce a občasným sněžením. Dle sněhového zpravodajství napadl v mnoha střediscích během noci čerstvý sníh, který zaplnil místa mimo sjezdovky a připravil tak excelentní lyžování.

Oproti prosinci je nyní těžké vybrat jedno hlavní středisko. Přesto střediska resortu Ski Juwel, mezi které patří Alpbach (70/110cm), Niederau (70/110cm) a Wildschonau (70/110cm), vypadají velmi dobře díky 10 cm čerstvého sněhu, který dle sněhového zpravodajství napadl během noci, a nabízí velkou rozmanitost otevřených sjezdovek.

Region Arlberg hlásí čerstvý sníh ze St Anton (35/115cm) a St Christoph (35/115cm), v provozu je zde 18 z 23 lanovek a teploty se pohybují okolo -2oC. Oblast Silvette Montafon (45/122cm) měla perfektní ráno hlavně ve vyšších polohách, abyste si užili inverzi a 7 cm čerstvého sněhu.

Dle sněhového zpravodajství sněžilo během čtvrtka, v pátek 13.1. bude další výrazná změna. Dle současné sněhové předpovědi začne hustě sněžit v mnoha oblastech, střediska oblasti Gastein na tom budou nejlépe, připadne až 30 cm. Sněžit bude i začátkem příštího týdne.

 

Francouzské Alpy

Ve čtvrtek 12.1. čekaly francouzské Alpy na husté sněžení, které přijde během noci na pátek. Trochu čerstvého sněhu připadlo během posledních dnů, který osvěžil sjezdovky a umožnil využít alespoň malý terén mimo sjezdovky. Skvělé lyžování je dostupné v oblastech Bonneval sur Arc (45/220cm) a La Plagne (3/105cm), kde čerstvý sníh osvěžil svahy.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy očekávají ve čtvrtek večer sněžení. Dnes bylo převážně oblačno. Podmínky pro lyžování se oproti minulým týdnům zlepšily, současné sněžení osvěžilo sjezdovky. Champery (20/55cm) vykazuje výrazné zlepšení, během nadcházejících 48 hodin by měl napadnout téměř metr sněhu.

Podmínky na sjezdovkách budou ve švýcarských Alpách o tomto víkendu fantastické. Mimo sjezdovky se povrch rovněž zlepšil, ale je i nadále tenký, takže pozor na kameny. V sobotu budou podmínky pro lyžování mimo sjezdovky excelentní v mnoha střediscích nad 2000m. Je potřeba sledovat aktuální lavinové hlášení. Viditelnost nebude skvělá, avšak lyžování ano.

Dle sněhového zpravodajství bude během nadcházejících 48 hodin výrazně sněžit. Střediska kolem oblasti Matterhorn a Mont Blanc zaregistrují nejvíce sněhu, téměř jeden metr. Více na sever a severovýchod bude sněžení menší, připadne přes půl metru.

 

Italské Alpy

Italské Alpy měly ve čtvrtek proměnlivé podmínky. Ráno začalo slunečně, avšak postupně se počasí měnilo. Mírné sněžení by mělo začít pozdě večer, do oblasti Monterosa Sella Ronda připadne 20-30cm. Na západě kolem oblasti Matterhorn a Mont Blanc připadne dle sněhového zpravodajství za nadcházejících 36 hodin mezi 50cm až metrem sněhu. Více na jih v oblasti Via Lattea očekávají kolem 30cm čerstvého sněhu během 24 hodin.

Dle sněhového zpravodajství přinese nový sníh do středisek nový život. Mimo sjezdovky bude lyžování možné pouze na východě, avšak lyžování na sjezdovkách bude fantastické. Ve střediscích blízko hranice se švýcarskými Alpami a francouzskými Alpami bude omezená viditelnost, sněhové podmínky budou excelentní.

Oblačnost a sněžení vydrží až do začátku příštího týdne.

 

Německé Alpy

Německé Alpy mají ve čtvrtek oblačno se sněžením. Sněžení není nijak výrazné, avšak všechna střediska mají každý den lehkou sněhovou nadílku. Střediska mají dobré podmínky pro lyžování. Berchtesgaden (25/60cm) zažije ve čtvrtek déšť na nižších svazích. Jinde by mělo během dne lehce sněžit, sjezdovky se tak osvěží, ale omezí se viditelnost.

Dle sněhového zpravodajství bude v nadcházejících třech dnech hustě sněžit. Tento týden připadne slušná vrstva sněhu, mimo sjezdovky teprve sezóna lyžování teprve začne.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk