Sněhové zpravodajství 11.4.2017

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy mají velmi jarní podmínky pro lyžování. Konec sezóny se rychle blíží. Počasí bylo dnes většinou oblačné, ve většině středisek občas vykouklo slunce.

Střediska se postupně zavírají. Dobré lyžování nabízí střediska u ledovců jako Pitztal (146/193cm) a Kaunertal (dle sněhového zpravodajství 167/229cm) v regionu Obergurgl, kde vyšší svahy nabízí stále výborné podmínky.

Po zbytek tohoto týdne bude dle proměnlivé počasí. V úterý bude oblačno se srážkami, ve středu slunečno a poté se vrátí déšť.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy se již připravují na ukončení sezóny.

V Portes du Soleil bylo většinou teplo a slunečno, sjezdovky již jsou velmi rozmměklé. V Les Gets (0/40cm) je nyní v provozu pouze 7 lanovek.

Omezený provoz pro lyžování nabízí otevřené středisko La Clusaz (dle sněhového zpravodajství 0/125cm), kde je v provozu 6 lanovek. Ve středisku Megeve (0/90cm) jsou v provozu pouze 2 lanovky.

Pokud máte rádi slunečné počasí a jarní podmínky, tak okamžitě vyražte do francouzských Alp, kde ještě stihnete konec sezóny.

 

Švýcarské Alpy

V pondělí 10.4. byl ve švýcarských Alpách další slunný jarní den, pouze místy bylo lehce oblačno. Dle sněhového zpravodajství jsou podmínky jarní díky silnému slunečnímu záření z víkendu. Sníh na nižších svazích již kompletně roztál nebo rychle roztaje. Nejlepší podmínky lze jako vždy v tuto roční dobu nalézt na vyšších svazích středisek výše položených, jak například Saas Fee (20/272cm) a Zermatt (0/180cm). Mnoho dalších středisek stále nabízí dobré podmínky pro lyžování na jarním sněhu.

Dle předpovědi bude tento týden většinou slunečný. Budou-li během nadcházejících dvou dnů srážky, pak jen minimální.

 

Italské Alpy

V pondělí 10.4. byl další slunečný jarní den, mnoho středisek ukončila sezónu 2017 pro lyžování. Sella Ronda už je většinou uzavřená (v provozu zůstává jedna lanovka).

Lyžování je nyní dostupné v oblastech Aosta, Monterosa a Cervinia (0/195cm) u Matterhornu. Podmínky pro lyžování jsou jarní, jak lze na tuto roční dobu očekávat. Dle sněhového zpravodajství je sníh dobrý i mimo sjezdovky, avšak to se bude rychle měnit pod silou slunečních paprsků.

Dle sněhového zpravodajství bude většinou pršet. V nadmořské výšce nad 3000m bude sněžit.

 

Německé Alpy

Omezené lyžování nabízí i německé Alpy. Pod oblačnou oblohou se stále dalo najít pár svahů pro lyžování, které je možné na vyšších svazích. Podmínky na sjezdovkách jsou typicky jarní, jak se dá očekávat. Mimo sjezdovky je sníh již jen místy.

Dle sněhového zpravodajství bude tento týden až do pátku většinou pršet.

 

Sněhové zpravodajství

V Alpách bude proměnlivé počasí. V úterý bude pršet celý den, avšak od středy se počasí zlepší pro francouzské Alpy a švýcarské Alpy.

Déšť a proměnlivé počasí mohou nadále poškozovat sněhovou pokrývku středisek německých Alp.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk