Sněhové zpravodajství 11.12.2014

Rakouské Alpy

Rakousko zažilo ve čtvrtek poměrně chladné počasí, ve vyšší nadmořské výšce bylo oblačno. Tento týden se naplno rozjelo zasněžování svahů, v důsledku toho většina středisek plánuje otevřít tento víkend. Patří mezi ně i Kitzbühel, Lech a Saalbach.

Sölden (dle sněhového zpravodajství 5/180 cm) nabízí velmi dobré podmínky, ve čtvrtek bylo v provozu 23 vleků a obloha byla zpočátku jasná, odpoledne se však začaly objevovat mraky.

Tento týden byly dobré podmínky i na ledovcích Kaunertal (140/173 cm) a Kaprun (10/160 cm).

Předpověď na víkend vypadá slibně, bude převážně jasno, místy se může objevit pár mraků. Teploty budou stále poměrně nízké, takže sjezdovky zůstanou v dobrém stavu a zasněžování bude pokračovat.

 

Francouzské Alpy

Nízké teploty pokračovaly přes týden i po celé Francii, začátkem týdne jsme se dočkaly i sněžení. Nejlepší lyžování je stále ve vyšších střediscích, ale mnoho nižších středisek plánuje otevřít tento víkend po vynikajícím týdnu plném zasněžování.

Val Thorens (50/90 cm) nabízí lyžování na téměř všech svých svazích, ačkoli spojení na Meribel (2/30 cm) a Courchevel (10 / 40cm) zůstaly zavřené. Dobré lyžování bylo hlášeno na ledovci v Les Deux Alpes (2/80 cm) a na svazích Pissalis a Solaise na Val d'Isere (3/30 cm).

Isola 2000 (sněhové zpravodajství hlásí 47 / 120cm) měl ve čtvrtek v provozu osm vleků a 22 sjezdovek. Středisko v Pyrenejích, Font Romeu (30 / 40cm), mělo v provozu 10 vleků z 23 a to díky 30 cm čerstvého sněhu ze začátku tohoto týdne.

Mnoho středisek hodlá nastartovat svou sezónu tento víkend. Patří mezi ně Avoriaz, Cauterets, La Plagne, Les Arcs, Megeve, Meribel, Risoul a Serre Chevalier.

Sobota by měla být většinou slunečná, ale v neděli se objeví mraky, které mohou přinést poprašek nového sněhu.
 

Švýcarské Alpy

I ve švýcarský Alpách zůstalo chladno tento týden a sněhová děla byla v provozu každou noc. Sněžení bylo hlášeno v pondělí a úterý v letoviscích Murren, Wengen a Grindelwald, kde napadlo až 25 cm.

Tato tři střediska otevřou pro sezónu v sobotu, stejně jako Adelboden, Arosa-Lenzerheide a Crans-Montana.

Výborné lyžařské podmínky nabízí stále Zermatt (dle sněhového zpravodajství 0/80 cm), kde 40 vleků poskytuje přístupu k 213 km sjezdovek.

Dobré lyžování bylo hlášeno v Saas-Fee (9/210 cm) a nad letovisky St. Moritz (0/91 cm) a Davos-Klosters (4/68 cm). Omezené lyžování bylo také možné ve středisku Verbier (0/37 cm) a Gstaad (0/60 cm).

O nastávajícím víkendu se očekává otevření více terénů a bude pokračovat zasněžování.
 

Italské Alpy

Čtvrtek v Itálii byl jasný a chladný den. Zasněžování nadále pokračuje a vylepšuje sněhovou pokrývku v areálech.

Nejlepší lyžování v Itálii se v současné době nachází na ledovcích. Ledovec Presena (30 / 350cm) hlásí na horních svazích prachový sníh a celkově má dobré podmínky. V provozu je celkem 16 vleků.

Mimo ledovce si můžeme dobře zalyžovat ve střediscích Livigno (22 / 126cm), Bormio (0/100 cm) a Gressoney-la-Trinité (0/130 cm). Bohužel Courmayeur posunul datum svého otevření na 20. prosince.

Víkendová předpověď slibuje více sluníčka, ale v sobotu se očekávají i mraky, která by mohly přinést lehké sněžení.
 

 

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk