Sněhové zpravodajství 10.8.2015

Rakouské Alpy

Začátek nového týdne v Rakousku je stále horký a slunečný. Obě ledovcové oblasti, Hintertux (dle sněhového zpravodajství 90 cm) a Mölltal (190 cm), jsou stále otevřené, avšak během víkendu roztálo dalších 20 cm sněhu, sjezdovky jsou tenké a opotřebované. Velmi teplé a slunečné počasí bude pokračovat po celý týden a podmínky se tak pravděpodobně ještě zhorší.

 

Francouzské Alpy

Les Deux Alpes (sněhové zpravodajství hlásí 155 cm) je stále otevřen, ale podmínky nejsou moc dobré. V pondělí 10.srpna se vyskytly bouřky a přeháňky, takže sjezdovky jsou mokré a těžké. V provozu je ještě 21 vleků.

Tignes byl uzavřen do konce letní sezony a své brány znovu otevře až v nadcházejícím zimním období.

 

Švýcarské Alpy

Pondělí 10.srpna nebyl moc příjemný den ani ve středisku Zermatt (sněhové zpravodajství hlásí 130 cm), bylo zataženo, déšť a místy i bouřky. I přes špatné počasí bylo v provozu ještě 17 vleků a otevřena je velká část sjezdovek. Bohužel kvůli špatnému počasí bylo uzavřeno spojení do střediska Cervinia v Itálii.

Saas Fee byl dočasně uzavřen kvůli špatnému počasí a slabé viditelnosti.

Zatažená obloha se očekává i v dalších dnech, což by mohlo přinést množství srážek.

 

Italské Alpy

Cervina (dle sněhového zpravodajství 130 cm) zahájila svůj nový lyžařský týden hustou oblačností a mlhou, takže viditelnost je velmi špatná. V provozu zůstávají jen 3 vleky do oblasti Plateau Rosa, ale spojení do Zermattu ve Švýcarsku muselo být uzavřeno. Bohužel předpověď počasí ukazuje, že zataženo s deštěm zůstane i v dalších dnech.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk