Sněhové zpravodajství 10.4.2014

Rakouské Alpy

Čerstvý sníh napadl ve většině rakouských středisek, pod 2000 m však pršelo.

Vynikající podmínky jsou na ledovci Kitzsteinhorn v lyžařské oblasti Kaprun (100/210 cm), kde ve čtvrtek dle sněhového zpravodajství napadlo čerstvých 10 cm sněhu. Viditelnost byla trochu omezena.

Zatažená obloha by měla přetrvávat i během víkendu a začátkem příštího týdne. Nad 2500 m se výrazně ochladí.

 

Francouzské Alpy

Jasné a slunečné počasí ovládlo francouzská střediska ve čtvrtek 10. dubna. V některých střediscích připadl nový sníh, ale pod 2000 m pršelo

Čerstvý sníh napadl v oblasti Třech údolí  - Espace Killy, Chamonix, Paradiski a Grand Massif, v lyžařsých oblastech Alpe d´Huez (71/200 cm) a La Grave (30/160 cm). Sněho sice nebylo mnoho, ale i tak pomohl osvěžit sjezdovky.

Největší sněhovou základnu má francouzské středisko Cauterets (340/420 cm), které leží v Pyrenejích. V poslední době tam sice nesněžilo, ale středisko stále těží z 50 cm sněhu, které napadl 4. dubna.

Přes víkend a začátkem příštího týdne očekávejte spíše zataženou oblohu. Nad 2500 by mělo mrznout, v nižších polohách bude spíš pršet, což by mohlo ovlivnit provoz sjezdovek. Ve výše položených střediscích, jako je Val d´Isere (63/142 cm), se můžete těšit na čerstvý sníh, mohlo by napadnout až 30 cm.

 

Švýcarské Alpy

Po většinu týdne dominovalo slunečné počasí, kromě několika zasněžených dní začátkem týdne.

Díky švýcarskému sněhovému zpravodajství víme, že v první polovině týdne byly ve vyšších polohách střediska Saas Fee (47/330 cm) excelentní podmínky. Na níže položených svazích je již jarní sníh, odpoledne je rozbřidlý.

 

Italské Alpy

Počasí v Itálii bylo velice pestré, západní střediska obdržela déšť nebo sníh, zatímco na východě přetrvávalo sluníčko.

Lyžování v Dolomitech je již trochu omezené. Ve středisku Cortina (36/100 cm) je v provozu pouze 14 vleků z celkových 44. Sněhové podmínky jsou ale stále dobré i když typicky jarní.

Ve čtvrtek napadlo trochu čerstvého sněhu ve středisku Sauze d´Oulx (60/120 cm) a to zejména ve vyšších polohách. Pod 2200 m pršelo.

 

Německé Alpy

V některých německých oblastech padal ve čtvrtek slabý déšť se sněhem. V provozu jsou už pouze dvě střediska, nejlepší podmínky najdete v Garmisch (0/240 cm), podle sněhového zpravodajství jsou na tom stále dobře i horní svahy ledovce Zugspitze.

Střediska Feldberg, Reit im Winkl, Spitzingsee, Berchtesgaden a Lenggries jsou již uzavřena.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk