Sněhové zpravodajství 10.3.2016

Rakouské Alpy

Všechna střediska se pyšní čerstvým sněhem. Ve čtvrtek bylo slunečno a viditelnost byla vynikající. Celkové podmínky napříč regiony jsou nyní fantastické.

Největší množství sněhu napadlo ve středisku Obertauern (dle sněhového zpravodajství 150/180 cm), v posledních sedmi dnech kleslo 70 cm sněhu. Ledovec Hintertux (30/260 cm) obržel ve stejném období 60 cm nového sněhu. Z letovisek Sölden (15/309 cm) a Obergurgl (43/218 cm) je hlášeno kolem 40 cm čerstvého sněhu. Stav sjezdovek ve střediscích je vynikající.

Během víkendu bude jasno, v dalším týdnu se dočkáme opět sněžení.

 

Francouzské Alpy

Lyžaři ve Francii si užívají tento týdne nejlepší podmínky za celou sezonu. Všechna střediska hlásila v průběhu týdne čerstvý sníh. Ve čtvrtek 10.března bylo slunečno s výbornou viditelností.

Pyrenejská střediska Cauterets (sněhové zpravodajství udává 85/300 cm) a Bareges/La Mongie (70/270 cm) obdržela ve středu 30 cm nového sněhu.

Dále na sever se oblasti pyšní fantastickými lyžařskými podmínkami. Středisko Avoriaz (190/280 cm) obdrželo více než 70 cm čerstvého sněhu za posledních sedm dní.

V nadcházejících dnech očekává předpověď další sněžení, nejvíce připadne v areálech Bonneval sur Arc (160/350 cm), Val d´Isere (165/312 cm) a La Grave (60/170 cm). Do pátku 18.března by zde mohlo nasněžit více než půl metru sněhu.

 

Švýcarské Alpy

Čtvrtek byl nádherný den ve všech švýcarských střediscích. Výborné lyžování bylo k dispozici například v areálech Engelberg (dle sněhového zpravodajství 35/350 cm) a Gstaad (35/320 cm), především na horních svazích. Ve středisku Andermatt (57/390 cm) je spuštěno 21 z 22 lanovek.

Krásné počasí bude o víkendu nahrazeno oblačností, mohlo by lehce sněžit. St Moritz (76/126 cm) očekává kolem 19 cm nového sněhu. Ve středisku Crans Montana (66/340 cm) bude o víkendu proměnlivé počasí se směsí slunce a mraků.

 

Italské Alpy

Ve čtvrtek 10.března panovaly napříč Itálii vynikající podmínky, díky hustému sněžení z předchozích dní.

V Dolomitech došlo k dalšímu nárůstu sněhové pokrývky, během úterý napadlo v některých střediscích více než 40 cm sněhu. Výsledkem jsou skvělé podmínky i mimo sjezdovky a region se může v současné době pochlubit jedněmi z nejlepších lyžařských podmínek v zemi.

Oblast Mléčná dráha neobdržel v průběhu týdne žádný nový sníh, přesto podmínky zůstávají vynikající díky 70 cm sněhu, který napadl minulý víkend. Svahy jsou ve fantastickém stavu.

Podobně střediskům v údolí Aosta a regionu Monterosa se v posledních dnech vyhnulo husté sněžení, avšak díky nízkým teplotám a čerstvému sněhu z víkendu zůstávají sjezdovky ve velmi dobrém stavu.

O víkendu a na začátku příštího týdne bude oblačno, s možností lehkého sněžení. V neděli a pondělí by mohlo spadnout kolem 10-30 cm v mnoha regionech. Teploty se budou držet nízko, což zajistí, že nový sníh zůstane ve výborném stavu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk