Sněhové zpravodajství 10.11.2017

Rakouské Alpy

Mnoho středisek rakouských Alp ležících na ledovcích má obří dávku čerstvého sněhu. Sölden (dle sněhového zpravodajství 180cm) má přes 60 cm čerstvého sněhu a Hintertux (75/105cm) nabízí 17 z 20 lanovek v provozu na 39 km čerstvě nasněžených sjezdovek.
Zamračená obloha napovídá, že i v nadcházejících dnech bude sněžit. Nejvíce připadne v neděli kolem 10 cm, od úterka by se mohlo začít objevovat sluníčko.

 

Francouzské Alpy

Podmínky ve středisku Tignes (dle sněhového zpravodajství 10/40cm) se i nadále zlepšují díky sněžení z uplynulých dnů, lyžování je stále omezeno na dvě sjezdovky na ledovci Grande Motte. Lehké sněžení se očekává i v nadcházejících dnech, než se začátkem příštího týdne objeví sluníčko.

 

Švýcarské Alpy

Švýcarské Alpy hlásí excelentní podmínky díky sněžení ze začátku týdne, většina středisek hlásí výjimečnou sněhovou nadílku na tuto roční dobu. Engelberg (dle sněhového zpravodajství 140cm) má opravdu velkou vrstvu sněhu. Pontresina (30/40cm) rozšířila aktuálně otevřená střediska. Andermatt (10/110cm) počítá s otevřením pouze o víkendech, začne se 11.11., pokud to podmínky dovolí. Švýcarské Alpy mohou o víkendu očekávat další vlnu sněžení, zvláště v neděli a v pondělí. Od úterka se začne objevovat sluníčko.

 

Italské Alpy

Italské Alpy hlásí výborné sněhové podmínky, Val Senales (dle sněhového zpravodajství 20/110cm) mělo jasnou oblohu a skvělé podmínky pro lyžování na tuto roční dobu, zatímco Cervinia (10/110cm) měla oblačno, ale i zde vládly krásné podmínky pro lyžování a snowboarding. O víkendu se očekává lehké sněžení, ve středisku Cervinia připadne nejvíce.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk