Sněhové zpravodajství 10.11.2016

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy zažily ve čtvrtek dle sněhového zpravodajství oblačno, omezenou viditelnost a šanci na sněžení.

Obergurgl v oblasti Pitztal (66/102)  noci na čtvrtek 5 cm čerstvého sněhu a podmínky v nadmořské výšce 3440 m jsou excelentní. Dobré podmínky pro lyžování mimo sjezdovky lze nalézt ve vyšších polohách středisek Hintertux (105cm), Kaunertal (60/92cm) a Solden (0/113cm). V oblasti Ski Welt jsou otevřena střediska Kitzbühel (0/60cm) a Kirchberg (0/60cm), kde jsou v provozu dvě lanovky a jedna sjezdovka.

Dle sněhového zpravodajství má ve čtvrtek a na začátku víkendu ještě sněhu, takže se podmínky pro lyžování ještě zlepší. Kaprun (0/90cm) by měl v pátek obdržet 15 cm, zatímco Neustift/Stubai (10/80cm) očekává kolem 12 cm.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy mají rovněž čerstvý sníh tohoto týdne a mnoho středisek si užívá začátek sezóny. Courcheval (30/80cm) v Trois Vallées si připravil speciální den lyžování ještě před otevřením v pátek 11.11. díky 30 cm čerstvého sněhu, který napadl za posledních 24 hod.

V oblasti Espace Killy přibylo dle sněhového zpravodajství 25 cm čerstvého sněhu ve středisku Tignes (30/90cm), to však muselo být uzavřené kvůli počasí. Až se dají lanovky opět do pohybu podmínky na ledovci Grande Motte budou fantastické.

Dle sněhového zpravodajství bude sněžit během čtvrtka i v pátek, v oblasti Mont Blanc připadne kolem 75 cm sněhu ještě před víkendem. Týká se to středisek Argentiere a Chamonix. Sobota 12.11. bude spíše ve znamení slunce.

 

Švýcarské Alpy

Stejně jako v jiných částech Alp i ve švýcarských Alpách bylo ve čtvrtek oblačno, mnoho středisek hlásí čerstvý sníh.

Podmínky pro lyžování se ve střediscích Engelberg (5/35cm) a Pontresina (18/48cm) zlepšily díky 8cm a 15 cm čerstvého sněhu. U Matterhornu bylo dnes ve střediscích Saas Fee (10/125cm) a Zermatt (5/100cm) chladněji kolem -8oC, v provozu bylo pouze pár lanovek. Vyšší svahy obou středisek přesto nabízely excelentní lyžování.

Dobré zprávy přicházejí ze střediska Verbier (25/245cm), které plánuje otevřít pro milovníky lyžování od pátku 11.11., protože zde přibylo velké množství sněhu, díky kterému jsou svahy ve skvělém stavu.

Dle sněhového zpravodajství se počítá se sněžením i do začátku víkendu, například ve středisku Gstaad očekávají až 95 cm. V sobotu 12.11. by mělo svítit slunce, na začátku příštího týdne se opět vrátí sněžení.

 

Italské Alpy

Dle sněhového zpravodajství stále padá ve středisku Cervinia (35/135cm) a sněžení by mělo pokračovat i v nadcházejících dnech. Tři lanovky jsou v provozu. Viditelnost je zhoršená. Stejné je to ve středisku Val Senales (10/90cm), ve čtvrtek sněžilo a sněžení bude pokračovat až do pátku. O víkendu by se mělo vyjasnit.

 

Německé Alpy

Německé Alpy nenabízí momentálně žádné středisko pro lyžování ledovec Zugspitze nad střediskem Garmisch plánují zahájit provoz během listopadu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk