Sněhové zpravodajství 10.10.2016

Rakouské Alpy

V pondělí 10.října panovalo napříč tyrolskými ledovci proměnlivé počasí. Na ledovci Hintertux (dle sněhového zpravodajství 50 cm) bylo zataženo a chladno, sjezdovky oživil čerstvý sníh. Na ledovci Kaunertal (30 cm) jsou v provozu 3 lanovky a obloha zde byla jasná. Poměrně jasno bylo ráno i na Pitztalu (68 cm), ale během dne a v úterý se očekává sněžení. Skvělé podmínky nabízí Sölden (84 cm), na sjezdovkách je čerstvý sníh a v provozu je 5 lanovek.

Stubaiský ledovec (30 cm) dnes zahájil svůj provoz, v provozu je 10 km sjezdovek. Zde byla viditelnost kvůli zatažené obloze trošku horší.

Ledovec Kaprun (70 cm) v regionu Salzburg potrápil déšť. Směrem k horním svahům se snižovala teplota, na vrcholu bylo až -10C. Během víkendu se otevřely další vleky, byl otevřen také ledovcový park pro freestylery.

Směrem na jih, na ledovci Mölltal (110 cm), bylo zataženo se špatnou viditelností. Spuštěny jsou 3 lanovky.

 

Francouzské Alpy

Středisko Tignes (sněhové zpravodajství hlásí 20 cm) je otevřeno, v provozu jsou 4 sjezdovky a 4 lanovky. V pondělí bylo jasno.

Teploty během dalších dní zůstanou pod bodem mrazu, mísit se bude slunce, déšť a sníh.

 

Švýcarské Alpy

Výborné podmínky, jasně modrá obloha a nádherné výhledy nabízí střediska Zermatt (dle sněhového zpravodajství 160 cm) a Saas Fee (125 cm). V Zermattu se lyžuje na 14 km upravených sjezdovek, v Saas Fee je spuštěno 7 lanovek.

Jasnou oblohu vystřídá v úterý sněžení a teploty kolem -5C. Očekává se asi 5 cm nového sněhu.

 

Italské Alpy

Itálie začala nový týden s novým sněhem. V noci na pondělí 10.října napadlo minimálně 35 cm na Passo Stelvio (sněhové zpravodajství hlásí 160 cm), u Val Senales (50 cm) spadlo 30 cm sněhu. Passo Stelvio je částečně otevřený kvůli špatným povětrnostním podmínkám.

Val Senales (50 cm) je v provozu a podmínky jsou vynikající díky nového sněhu.

Sněhové bouře budou pokračovat i v dalších dnech.

 

zdroj: www.skiclub.co.uk