Sněhové zpravodajství 1.12.2015

Rakouské Alpy

V pondělí bylo většinou zataženo s omezenou viditelností, některé areály musely omezit provoz vleků. O víkendu připadl ve většině středisek čerstvý sníh, hlášeno je více než 10 cm.

Další sjezdovky byly otevřeny ve středisku Kirchberg (dle sněhového zpravodajství 5/47 cm).

O víkendu spustily některé ze svých vleků areály Bad Gastein (30/40 cm), Bad Hofgastein (30/40 cm) a Bad Kleinkirchheim (10/20 cm).

Středisko Zell am See (0/30 cm) je otevřeno i pro snowboarding, lyžování je omezeno na pět horních svahů.

Od poloviny tohoto týdne se bude počasí zlepšovat, očekává se slunečno a poměrně vysoké teploty.

O nadcházejícím víkendu plánují zahájit svůj provoz střediska Alpbach, Axamer Lizum, Brand, Damüls/Mellau, Dorfgastein/Grossarl, Ellmau, Fieberbrunn, Finkenberg, Flachau, Fügen, Galter, Gargellen, Hopfgarten, Igls, Lech, Maria Alm, Mayrhofen, Saalbach, Scheffau, Seefeld, Serfaus-Fiss-Ladis, Silvretta Montafon, Söll, St.Anton, St.Christoph, Waidring, Warth-Schrocken, Westendorf, Wildschönau, Zell am Ziller a Zürs.

 

Francouzské Alpy

V pondělí bylo ve Francii slunečno a teploty pomalu rostly. Ve střediscích díky sněžení z minulého týdne panují skvělé podmínky, o víkendu se otevřou další areály.

Ve středisku Val Thorens (sněhové zpravodajství hlásí 90/120 cm) v oblasti Tři údolí je spuštěno 18 z 31 vleků. O víkendu byl otevřen odkaz do údolí Orelle. Val d´Isere (30/60 cm) a Tignes (30/100 cm) také nabízí vynikající podmínky, i když silný vítr v pondělí donutil uzavřít nejvyšší vleky na ledovci Grande Motte.

Dobré lyžování má v nabídce i areál Chamonix (35/150 cm), několik vleků běží v Les Houches (35/50 cm).

V sobotu 5.prosince otevřou resorty Chamrousse, Courchevel, Isola 200, La Tania, Les Deux Alpes, Les Menuires, Méribel, Megeve, Pra Loup, Serre Chevalier a Villard-de-Lans.

 

Švýcarské Alpy

Poslední listopadový den bylo ve švýcarských Alpách jasno. O víkendu připadlo na severu země do 15 cm nového sněhu, dále na jih v areálech jako je St Moritz nebo Zermatt nebyl však zaznamenán žádný nový sníh.

Bohužel silný vítr komplikuje otevření dalšího terénu v Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 12/125 cm) a v Zermattu (10/152 cm). V polovině týdne by měly větry ustat, takže se očekává spuštění dalších vleků a otevření většího počtu sjezdovek.

Na začátku týdne bylo nejlepší lyžování pravděpodobně ve středisku Verbier (33/50 cm), kde běželo 11 vleků a byl umožněn přístup k oblastem La Chaux a Attelas. Davos/Klosters (6/40 cm) měl spuštěn 13 vleků a lyžování bylo velmi dobré.

V sobotu 28.listopadu otevřelo pro víkendové lyžování středisko Grindelwald (25/69 cm), Murren (37/69 cm) a Wengen (30/55 cm) v regionu Jungfrau. Další oblasti, které otevírají své brány, jsou Val d´Anniviers a spojená letoviska Grimentz (20/70 cm) a Zinal (20/70 cm).

V tomto týdnu se očekává slunečno s mírnými teplotami, v noci bude mrznout, takže zasněžovací zařízení mohou pracovat.

 

Italské Alpy

Přes nedostatek sněžení v minulých dnech, které většinu italských středisek minulo, plánuje na 4.prosince otevřít většina středisek z Dolomiti Superski, včetně Alta Badia, Campitello, Canazei a Selva Gardena. Cavalese (sněhové zpravodajství udává 30/40 cm) a Cortina (10/15 cm) jsou v tuto chvíli již otevřeny, díky zasněžovacím zařízením. V Cavalese je otevřeno 16 tratí a v Cortina čtyři.

Kronplatz (8/15 cm) je také v provozu, díky umělému zasněžování je umožněno skvělé lyžování na 38 km sjezdovek.

Madesimo (0/20 cm) má otevřen jen velmi omezené množství terénu.

V pondělí 30.listopadu bylo dočasně uzavřeno středisko Cervinia (20/145 cm). Velký spojený lyžařský areál Milky Way plánuje otevřít 12.prosince.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk