Sněhové zpravodajství 1.10.2015

Rakouské Alpy

Ve všech třech otevřených areálech bylo k dispozici skvělé lyžování. Nejvíce sněhu hlásí ledovec Hintertux (dle sněhového zpravodajství 90 cm), dobré podmínky panují i na ledovci Mölltal (60 cm) a Stubai (40 cm). Viditelnost byla lepší na Stubai a Hintertuxu, nad Mölltalem se objevily husté mraky.

 

Francouzské Alpy

Znovu otevření pro lyžování na ledovci plánuje středisko Tignes na 3.října. Čerstvý sníh nahoře na ledovci Grande Motte výrazně zlepšil startovací podmínky. O víkendu se očekává větší oblačnost s možností dalšího sněžení ve vyšších oblastech, v nižší nadmořské výšce může pršet.

 

Švýcarské Alpy

Ve čtvrtek 1.října bylo ve středisku Saas Fee (dle sněhového zpravodajství 90 cm) i ve středisku Zermatt (145 cm) převážně slunečné počasí a fantastické lyžování. Viditelnost byla velmi dobrá.

Ke konci týdne se objeví mraky s možností srážek.

 

Italské Alpy

Letní lyžařská sezona ve středisku Cervinia byla ukončena, vleky se znovu rozjedou 18.října a umožní přístup na ledovec Plateau Rosa. Lyžování je stále možné v malém lyžařském areálu Passo Stelvio a od soboty 25.září je možné lyžovat na ledovci ve Val Senales.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk